Staronovou posilu představili včera funkcionáři FC Vysočina. Stal se jí po návratu z hostování ve Slavii Praha útočník Stanislav Tecl. Na tiskové konferenci zároveň zhodnotili uplynulý ročník a představili plány do příštího období.

„Jsme rádi, že zimní přestavba kádru k něčemu vedla,“ pochvaloval si sportovní manažer klubu Josef Jinoch. V nastoleném trendu chtějí pokračovat i v příští sezoně.

„Naším prvořadým cílem je udržet složení kádru ve stávající podobě a doplnit každou řadu jedním hráčem,“ uvedl dále Jinoch. První posilu už přitom Jihlavané představili.

Ze Slavie se vrací Stanislav Tecl. „Z jeho příchodu jsem nadšený,“ nezastíral trenér Luboš Urban, který plánuje i další oživení sestavy.

„Chtěl bych mít v týmu osmnáct stabilních hráčů, čtyři mladíky a dva gólmany. Posílit musíme v každé řadě,“ souhlasí s Jinochem.

„Potřebujeme brankáře, jednoho stopera, ideálně univerzálního, aby mohl nastupovat i na kraji, a po jednom hráči do zálohy a útoku. A musí to být hotoví hráči, talentů máme díky naší mládežnické základně dostatek,“ naznačuje Urban, že by se fanoušci mohli dočkat zajímavých přestupových rošád.

Cíl FC Vysočina do příští sezony je totiž jednoznačný. „Chceme hrát o postup,“ říká Urban. „To znamená jediné. Dobře odstartovat soutěž. Kdo nebude mít po podzimu osmadvacet a více bodů, nemůže na jaře o postup bojovat,“ má kouč propočítáno.

Proto také naplánoval týmu tvrdou letní šestitýdenní dřinu. „Hráči absolvují 24. června testy na FTVS, v neděli 27. června bude na programu první trénink. Na něm už bychom chtěli mít ideálně i všechny nové posily,“ plánuje si trenér Urban.

Součástí přípravy na další ročník bude kondiční soustředění v Novém Městě na Moravě, turnaj v Tisu či herní soustředění, velmi pravděpodobně v Blšanech.

Do nové sezony vstoupí FC Vysočina v prvním kole Poháru ČMFS 24. nebo 25. července, o týden později už bude na programu první utkání druhé ligy.