Nehorší část letní přípravy pomalu graduje. Druholigoví fotbalisté FC Vysočina nabírají fyzickou kondici v lesích u Nového Města na Moravě. Jejich útočištěm je od pondělka do dnešního odpoledne známé lyžařské středisko v areálu hotelu Ski.

„Nerad hráče honím někde na betonu nebo asfaltu. Je zde velké množství lesů, což nám samozřejmě vyhovuje,“ pochvaluje si Luboš Urban, který má pod dohledem osmnáctku hráčů. Starosti mu dělá pouze zdravotní stav Filipa Dorta. Jihlavský středopolař má problémy se zády. „Asi si s nimi hnul, tak jsme ho pro jistotu poslali zpátky do Jihlavy na vyšetření, kde dostal injekce,“ popisuje Urban.

Jinak si úsilí svých svěřenců v ryze vysočinském prostředí nemůže vynachválit. „Máme tu vše, co potřebujeme. Kromě možností výběhů je zde i možnost kvalitní regenerace v podobě sauny a páry.“

Výprava navíc dojíždí do nedaleké Radešínské Svratky. Na místním hřišti jsou samozřejmě na programu tréninky s míčem.

„Letní příprava je strašně krátká a musíme trénovat po všech stránkách,“ vysvětluje kouč FC Vysočina.

Ten už dříve naznačil, že by rád ve svém kádru přivítal ještě minimálně dvě posily.

„Teď je doba, kdy prvoligové týmy pomalu odjíždějí na herní soustředění a někteří hráči se nevejdou do jejich kádrů. Proto by se v neděli na turnaji v Tisu mohl v naší sestavě už někdo takový objevit,“ plánuje Urban, který nepředpokládá, že by se posily k výpravě připojily už Novém Městě.

„To je nepravděpodobné. Spíše to vidím na ten Tis, kde dojde k prvotnímu kontaktu a můžeme si hráče vyzkoušet rovnou v zápase,“ uzavřel Urban.