Mladí fotbaloví gólmani si po celý víkend mohou zlepšovat svoje brankářské dovednosti. V Bystřici se totiž zítra od 9 hodin koná v pořadí již třetí kemp Brankářské školy Petra Kouby. Ten navštívil tamní hřiště v zimě a se školou byl velmi spokojen.

„S Petrem jsme byli předběžně domluveni. Bohužel ale změnil zaměstnání. Ze Sparty Praha odešel pracovat na ČMFS a momentálně je v Egyptě, takže se letos nezúčastní. Osobně jsem s ním mluvil a řekl mi, že ho to hrozně mrzí,“ lituje organizátor dvoudenní akce Pavel Trávníček.

Kolik máte přihlášených brankářů?

Zaregistrováno je pětadvacet kluků. Což už asi bude konečný počet.

Nebude letošní ročník mezinárodní? Jaké je věkové rozpětí jednotlivých brankářů?

Přihlásil se nám i jeden hoch ze Slovenska, takže účast bude pro letošek mezinárodní (smích). Ohledně věku, nejmladšímu je osm let. Kemp byl vypsán do osmnácti let, ale přijali jsme i dva devatenáctileté kluky, kteří měli velký zájem chytat.

Mladé naděje asi rozdělíte podle stáří…

Přesně tak. Kemp povedou zkušení trenéři, kteří si děti rozdělí do čtyř skupin. Tak, aby mohlo být využití všech pěti tréninkových jednotek co nejefektivnější.

V propozicích je i beseda s trenéry a video. O čem bude řeč?

Beseda je hlavně pro kluky, kteří se mohou ptát trenérů na cokoliv, co je ohledně fotbalu zajímá. Videa by měla být dvě. První se věnuje přípravě brankáře během celého roku a následně kluci zhlédnou sestřih z jednoho zápasu, jenž bude opět doplněn komentářem.

Petr Kouba je velké lákadlo pro mladé, nepřijede místo něj někdo jiný?

Možná se přijede podívat rodák z Poličky a můj kamarád Josef Kubásek, který byl i v reprezentaci do jedenadvaceti let. Chytal v Sokolově, odkud odešel na hostování do Slavie Praha, kde dělal náhradního gólmana a stal se s ní mistrem České republiky pro sezonu 2007/2008. Nyní je hráčem Mladé Boleslavi.