Minulý rok touhle dobou zvažoval žďárský kanonýr Vojtěch Zedníček, že skončí s fotbalem úplně. Nakonec našel motivaci o soutěž níž – v krajském přeboru vystřílel Vrchovině postup do divize, tedy do soutěže, odkud do Nového Města přišel na hostování ze Žďáru. Jenomže na téhle úrovni už pokračovat nehodlá. Ani v jednom týmu. Společně se svým bývalým dlouholetým spoluhráčem Radimem Chmelíčkem by nejraději odešel do A-třídního Bohdalova.

„Jsou tam i naši ostatní bývalí spoluhráči. Rádi bychom kopali už jen tak pro zábavu,“ vysvětluje dvaatřicetiletý střelec, který se stal na začátku tohoto roku otcem.

Už se na divizi necítíte?

Ani ne. Hlavně z časových důvodů. Třikrát čtyřikrát týdně trénovat, o víkendu zápas, popřípadě ještě cesta na něj, chci svůj volný čas věnovat rodině – manželce a dceři Terezce.

Ale v minulé sezoně jste se přesvědčil, že gólovou formu stále máte. Proč toho tedy nevyužít na vyšší úrovni?

Jsem ve věku, kdy se na věci dívám jinak. Už nejsem ambiciózní, nemám vyložený cíl. Rád bych si v pohodě jednou dvakrát do týdne kopnul do míče a to mi stačí.

V Novém Městě z vašeho rozhodnutí asi nebyli nadšeni, tým jste střelecky táhl…

Byl jsem tam maximálně spokojený. Hráli jsme dobrý fotbal, chodili na nás výborní diváci, ale časově to bylo náročné. Já jim svůj postoj, který jsem už v průběhu jara naznačoval, řekl a oni ho akceptovali.

Jak si myslíte, že se Vrchovině v divizi povede?

Podle mého názoru má dobrý los. V soutěži je navíc hodně nových týmů a některé mají finanční problémy. Pro Vrchovinu teď bude podstatné ustát první dvě sezony. Pak už se hráči se soutěží ztotožní, získají potřebné zkušenosti a mohli by se v ní stabilně usadit.

Kdo by po vás měl převzít střeleckou taktovku?

Tak to nevím, každopádně tam mají útočníků dost. Myslím, ale že trenér Zeman ještě určitě někoho přivede.

A co ve Žďáře? Neuvažoval jste o návratu?

O starší hráče tam už asi není zájem, proto bychom chtěli s Radimem Chmelíčkem do Bohdalova, kde už působí naši vrstevníci, se kterými jsme dřív hráli. Je tam David Odehnal, Roman Schneider a další.

V krajském přeboru jste v jedné sezoně stihl 28 gólů, takže chcete tuhle normu udržet i v I. A třídě?

No, mohl bych, když si s sebou beru dvorního nahrávače (smích). Ale vážně, neplánuji, že zase budu střílet tolik gólů.

Přišel jste na Vrchovinu a hned postoupila, může se to samé stát v Bohdalově, že by se tam za rok hrál krajský přebor?

Myslím, že tam takové ambice nejsou. Osobně bych byl rád, kdybychom byli mezi prvními pěti.