Čtrnáct dní před startem krajských fotbalových soutěží se většina týmů z Jihlavska zdokonalova herními prověrkami. I tentokrát ale zasáhla nepřízeň počasí, což znovu pocítily Janovice.

Tým z I. A třídy si na herní test musí ještě počkat. Počasí mu totiž zhatilo i sobotní turnaj v Horní Cerekvi, který byl zrušen. „O půl desáté dopoledne nás kontaktovali, že se turnaj nekoná, takže máme zatím dva víkendy a nula startů,“ netěší janovického předsedu Jiřího Babínka. „Něco promyslíme a v úterý na tréninku se domluvíme, protože nevíme, jak má kdo směny. V tom týdnu je to špatné. Asi na to půjdeme zvoleje,“ doplňuje Babínek.

JEVIŠOVICE – RANTÍŘOV 2:1

Jako první se prosadili hosté, když Vlček pohotově potrestal chybu gólmana. Dobře hrající Jevišovice ale do poločasu srovnaly po zaváhání rantířovské defenzivy a ve druhé půlce dokonaly díky rychlému výpadu obrat. „Mělo se hrát u nás, ale hřiště bylo nezpůsobilé, takže jsme to sehráli u nich na umělce, a bylo to dobré utkání. Přátelák splnil svoji roli, ovšem co mě mrzí, že jsme měli málo hráčů. Přístup některých mě zklamal,“ hodnotí trenér Rantířova Gustav Cabúk.

Gól Rantířova: Vlček. Poločas 1:1. Rantířov: Šereda (46. Prchal) – Kalný, Lát, Horáček, Střecha – Kubík, Oberreiter, Živný, D. Cabúk – Vlček, Vaněk.

V. MEZIŘÍČÍ B – DOBRONÍN 1:1

Dobronín se po nepovedené první půlce vzpamatoval a zápas dovedl do remízového konce. „V první půlce nás soupeř presoval, napadal naši rozehrávku a z naší strany to nebylo ideální. Ve druhé se to zlepšilo, začali jsme být aktivnější, dostávali se více do šancí a vyrovnali jsme. V závěru jsme mohli dát druhý gól, ale Hlávka velkou šanci neproměnil,“ komentuje trenér Dobronína Radek Šerý.

Gól: Kubát. Poločas 1:0. Dobronín: Chvátal – Skořepa, Krejčí, Štefko, Petruš – Vaněk (75. Meloun), L. Sedláček, Hlávka, Sobotka – Kalců, Kubát.

MILOVICE – BÍTOVČICE 1:5

Se soupeřem z jihomoravské I. B třídy si nekompletní Bítovčice nečekaně lehce poradily. „Byli jsme tam v takové lepené sestavě, protože jsem neměl devět hráčů k dispozici, ale ani oni nebyli kompletní. Alespoň se mi ukázali kluci z toho širšího výběru, co máme k dispozici, a já mám další poznatky a vím, co od koho očekávat,“ říká trenér Bítovčic Jiří Holas. „Co se týká hry, tak to bylo slušné. Měli jsme tam několik dalších šancí a neproměnili jsme penaltu,“ dodává.

Góly: Matula 2, Vondrák, Štáva, Matějíček. Poločas 1:3. Bítovčice: Tomala – Listopad, Bartůšek, Z. Kourek, Komárek – Šťáva, Matula, T. Kourek, Matějíček – Vondrák, Láznička. (střídali: Vacek, Bulant).

BEDŘICHOV – SPEŘICE 3:2

Góly začaly padat až změně stran, kdy se dvakrát prosadili hosté. Bedřichov ale do konce utkání zareagoval a třemi přesnými zásahy skóre otočil. „První poločas a začátek druhého nebyly z naší strany nic moc. Ale pak jsme se srovnali. Bylo to slušně hrané utkání,“ říká trenér bedřichovských fotbalistů Luboš Lacina.

Góly: Paulík, Kolman, Vacek. Poločas 0:0. Bedřichov: Roudenský (456. Šána) – Heřmánek, Hynk, D. Mašek, Horáček (46. D. Lacina) – Čurda, Paulík, O. Lacina, Volák – Kolman, Vacek.