Devadesát bodů leží v banku pro každý ze šestnácti druholigových celků. Kdo si urve největší porci, bude se po sezoně radovat. Šampaňským by si rádi příští rok na jaře připíjeli i hráči FC Vysočina.

Čtyřikrát se jihlavští fotbalisté pokoušeli o návrat do první ligy, vždy marně. Pátý pokus by měl být už tím úspěšným. „Všichni tady po postupu moc toužíme,“ dal jasně najevo ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Hráčům vytvořil klub špičkové podmínky, vyrovnávající se i části prvoligových týmů. Po dobrém jarním vystoupení a doplnění kádru o zkušené hotové hráče patří jihlavský celek neoddiskutovatelně k velkým favoritům soutěže.

„Sportovní úsek odvedl v oblasti doplnění kádru kvalitní práci,“ vzkazuje fanouškům Tulis. „Tým získal ještě větší sílu. Věříme, že to letos zlomíme.“

Adepti postupu

Šance na postup do Gambrinus ligy je velká. Druhá liga nemá výrazného favorita. V tom by mohla být výhoda. Ale také úskalí. Ve vyrovnaném poli startujících bude rozhodovat každý bodík. Kdo se nevyvaruje zaváhání, pozbude šanci. S tím mají Jihlavané z posledních dvou let neblahé zkušenosti. Zpackaná jedna část sezony je vždy odstřihla od boje o postup. „Musíme mít vyrovnané obě části soutěže,“ ví trenér Luboš Urban. „Nezbytnou podmínkou je zisk alespoň třiceti bodů na podzim,“ dodává.

Okruh soupeřů se bude točit především okolo tradičních účastníků druhé ligy. Silný a stabilizovaný tým mají Sokolov a pražská Dukla, vhodně posílila Karviná, zkušený kádr má sestoupivší Kladno, nevyzpytatelný bude Zlín. „V každém ročníku se vždy objeví i někdo, kdo nečekaně vylétne vzhůru,“ přidává zkušenost Urban.

Oživením soutěže bude start nových týmů, druhá liga se obměnila z jedné čtvrtiny. Sestoupilo zmíněné Kladno, nižší soutěže vyhrály ambiciózní Sezimovo Ústí a Znojmo, dodatečně byl z ČFL přeřazen Varnsdorf. Právě ten bude prvním soupeřem FC Vysočina v nové sezoně.