Konečně! Letní přestávka skončila, fotbalové boje ve druhé lize startují. Premiéru ročníku 2010/11 obstarají v Jihlavě hráči FC Vysočina a Slovanu Varnsdorf.

Pro domácí tým začíná další pokus o návrat do Gambrinus ligy. V prvním kole se střetne s prakticky neznámým týmem. SK Slovan Varnsdorf postoupil do druhé ligy až dodatečně administrativní cestou místo podmínky pro udělení licence nesplnivších Bohemians Praha.

„Varnsdorf hrál v ČFL každoročně o postup, ale nikdy mu to nevyšlo,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci trenér Vysočiny Luboš Urban. „Přes léto tým hodně obměnil. My jsme je viděli v akci v pohárovém utkání v Nové Pace, kde vyhráli 4:0 a při přípravě v České Lípě.“

Přestože po mnoha přestupech se bude soupeř dávat herně teprve dohromady, určitě nebude chtít plnit v Jihlavě roli obětního beránka. Situace domácího týmu před utkáním je však jednoznačná. FC Vysočina jako jediný z druholigového peletonu vyhlásil za svůj cíl postup do nejvyšší soutěže a klopýtnutí hned na začátku by znamenalo překvapení.

„Do zápasu jdeme v nelehké pozici favorita,“ uznává trenér Urban. „Jsem ale přesvědčen, že kvalita mužstva je na naší straně. Věřím, že důležitý start zvládneme a nakopneme se do dalšího průběhu druhé ligy,“ uvedl kouč.

Jihlavští fotbalisté nemají (s výjimkou dlouhodobě zraněného třetího gólmana Matiáška) zdravotní problémy a trenér Urban může do zápasu počítat se všemi hráči. „Znamená to, že z dvaadvaceti hráčů budou čtyři pouze na tribuně,“ hlásil telefonicky trenér před čtvrtečním odpoledním tréninkem. Jména hráčů, kteří se nevejdou do sestavy ani brankáře pro první zápas však prozradit nechtěl. „Bude chytat jeden z dvojice Uvarenko, Rožník,“ smál se dobře naladěný kouč Urban, který sestavu před utkáním tají už tradičně.

Včera navíc nevěděl, zda bude moct počítat se slovenským útočníkem Arnoldem Šimonkem. „S hráčem i Nitrou jsme dohodnuti, čekáme už jen na zprávu ze svazu. Čas na jeho zaregistrování je do pátku do šestnácti, do té doby budeme čekat, zda se vše podaří doladit,“ vysvětlil Luboš Urban.

Jihlava se s Varnsdorfem ve druhé lize dosud nestřetla. V roce 2007 se týmy utkaly dvakrát v přátelském utkání, jednou vyhrál Varnsdorf (3:1), podruhé výsledkem 2:0 uspěla Jihlava.