Víkendové 1. kolo ve fotbalových I. A třídách narušily sobotní nezmary počasí, které se postaraly o to, že se v Rantířově a na Bedřichově musely úvodní zápasy odložit. Zbylé kvarteto týmů z Jihlavska plánovaný start soutěží stihlo, ovšem výsledkově se jim příliš nedařilo. Z vítězství se radovaly pouze Janovice a bod na hřišti nováčka v Borové urval ještě Dobronín. Bez bodu pak vyšli hráči Stonařova a Třeště, a to i přesto, že měli výhodu domácího prostředí.

VĚŽNICE – JANOVICE 2:3

První podzimním vystoupení na domácím hřišti se domácím hráčům herně povedlo, ale ze tří bodů se radovaly Janovice. V 6. minutě se podařilo Padrnosovi prostřelit domácího gólmana Šrámka a dostal hosty do vedení 1:0. O šest minut později nebyl domácím uznán gól pro údajný ofsajd. Zaslouženého vyrovnání se Věžničtí dočkali v 38. minutě, kdy Neuvirt našel před brankou volného Chalupníka a ten nedal Koubkovi šanci.

Po přestávce opět vežničtí fotbalisté inkasovali. Do pokutového území se prokličkoval Padrnos, který našel Baráka, a ten do prázdné branky neměl problém zavěsit. V 68. minutě našel Neuvirt hlavu Šejstala a bylo srovnáno na 2:2. Po této brance cítili domácí šanci na tři body, ale vítr z plachet jim vzal nákop Vacka a podklouznutí gólmana Šrámka 2:3.

Góly: 38. Chalupník, 68. Šejstal – 6. Padrnos, 54. Barák, 85. Vacek. Rozhodčí: Kuchyňa ŽK: 3:2 Diváci: 100 Poločas: 1:1 Věžnice: Šrámek – Diviš, Chalupník, Vlach, Köbl - Neuvirt (74. Havlíček), Pertlíček, Sobotka, Šimoníček – Šejstal, Martínek. Janovice: Koubek – Zeman (46. Musil), M. Špendlíček, Tržil, Reitermann – Zamazal, Vacek, Šebesta, Slezák (46. Šuhaj) – Padrnos, Barák.

H. BOROVÁ – DOBRONÍN 1:1

Hosté na tom byli technicky o poznání lépe a do přestávky se na obou stranách rodily šance, chybělo však pohotové střelecké zakončení. Až ve 35. minutě po pěkné akci Petra Veselého se radovali domácí, když Němec poslal spoluhráče do vedení.

Po změně stran byl Dobronín aktivnější, domácí soustředěně bránili a spoléhali se na brejkové akce. Čtvrt hodinky před koncem však hosté přece jenom našli okénko v borovské obraně a Kubát srovnal na 1:1. Těsně před závěrečným hvizdem si hosté připravili gólovou tutovku, ale radost jim pokazil excelentním zákrokem gólman Pavel Veselý, který patřil k největším oporám domácího kolektivu. Vzhledem k nervozitě, která pramenila z premiérového vystoupení v I. A třídě, byli domácí s bodem spokojeni.

Góly: 35. Němec – 75. Kubát. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:3. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Frühbauer, Kučera, Blažek, Hošák – Šrámek (66. Doležal), Chlubna, J. Veselý, P. Veselý (77. M. Klement) – Němec, R. Klement. Dobronín: Chvátal – Skořepa, Hypeš, Mikšíček (46. Sedláček), Vaněk (89. Štefka) – L. Sedláček, Krejčí, Kubát, Záškoda – Hlávka, Smejkal.

I. A TŘÍDA – SK. B
STONAŘOV – ČÁSLAVICE/SÁDEK 1:2

Do desáté minuty se hrála vyrovnaná partie, poté převzali iniciativu hosté, z čehož pramenil i jejich dvoubrankový náskok. Ten pro Čáslavice vypracovali Kylíšek a Šimek, kteří v rozmezí 17. a 20. minuty potrestali rychlými a gólovými výpady špatnou stonařovskou rozehrávku ve středu hřiště. Opaření domácí se do zbytku poločasu nevzchopili a mohli jen děkovat hostům, že v dalších šancích pálili pouze slepými.

Zdálo se, že ani přestávka Stonařovu nepomohla. Krupica musel hned v jejím úvodu krýt dvě další jasné gólovky. Až pak se tým kouče Palkoviče dostal do tempa a čtvrt hodiny před koncem zadělal na drama. Po standardní situaci se prosadil hlavičkující Bláha. Následoval velký nápor domácích, několik závarů před hostující brankou, ale Dítě už žádný míč za svá záda nepustil, a tak si Čáslavice odvezly cenné tři body.

„Já musím klukům poděkovat, snažili se s tím něco udělat, ale i když jsme v závěru měli šance na vyrovnání, vítězství si hosté za tu první půlku zasloužili,“ říká trenér Stonařova Milan Palkovič.

Góly: 74. Bláha - 17. Kylíšek, 20. Šimek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 2:3. Diváci: 170. Poločas 0:2. Stonařov: Krupica – Paiskr, Bláha, Jaroš, Urban – Čumpl, Kozojed (30. Příhoda), Šána, Grepl – Gavaller, Nešpor (65. Škrdla). Čáslavice/Sádek: Dítě – Jiří Novák, Bajgl, Jedlička, T. Rygl – Čermák (88. Barák), Šimek, J. Rygl (90. Jakub Novák), Kylíšek – Urban (60. Bělák), Zikmund.

TŘEŠŤ – NÁMĚŠŤ 2:3

V prvním poločase se hosté po nařízené penaltě v 6. minutě dostali do vedení, kterou chladnokrevně proměnil Hošťálek. Poté měl domácí Chalupský obrovskou šanci, kterou mu z branky na poslední chvíli hosté vyrazili. Ve 43. po individuální akci domácí Chalupský vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase si vybrali hluché místo obránci Třeště, kdy v 54. minutě nechali dva stojící hráče ve vápně a Eliáš zcela osamocen po skvělém centru zavěsil do soupeřovy branky. Následně v 55. minutě hosté faulovali ve svém vápně a nařízenou penaltu Mikeš bezpečně proměnil. V 70. minutě kopal trestný kop Trnka, ale trefil pouze břevno hostující branky a v 80. minutě poté domácí nepokryli nakopnutý balon do vápna a opět samostatný Kučera vsítil třetí gól. Vyrovnání měl na kopačce v 90. minutě Chalupský, ale souboj tváří v tvář s hostujícím brankářem prohrál.

Góly: 43. Chalupský, 55. Mikeš (PK) – 6. Hošťálek (PK), 54. Eliáš, 80. Kučera. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Třešť: Jindřich – Rod, Gregor, Kříž, Veselý – Krejčí, Mikeš (84. Sedláček), Trnka, Mareš – Gutwald (59. Rejcha), Chalupský. Náměšť n. O.: Rousek – Fríbort, Sázavský, Rous (60. Hlavatý), Mačíček - Eliáš, Klíma, Kohůt (75. Hort), Franěk - Kučera, Hošťálek.

Zápasy RANTÍŘOV – KOUTY a BEDŘICHOV – V. MEZIŘÍČÍ B byly pro nezpůsobilý terén odloženy.