Dvacetiletý mladík se po angažmá ve Velkém Meziříčí a Třebíči rozhodl zkusit štěstí hodně daleko od domova. Podzim by měl strávit ve třetiligovém kyperském klubu AEZ Limasol.

První kontakt byl už v zimě

„Byl jsem tu už v zimě na testech a teď bych tady měl zůstat. Podrobnosti transferu se dolaďují,“ vzkázal přímo z Kypru Kratochvíl.

Dřívějšímu angažmá bránila smlouva s divizní Třebíčí. „Navíc jsem chtěl dodělat školu, což se povedlo a teď se tu zkusím prosadit,“ plánuje mladý útočník.

Tamní třetí nejvyšší soutěž je složená především z mladých hráčů z celé Evropy, kteří jsou tak na očích prvoligových klubů. „Je tam velká šance zahrát si nejvyšší soutěž, která je srovnatelná s naší první ligou,“ vysvětluje Kratochvíl.

Zájem o fotbal roste

I když Kypr není zrovna fotbalový stát, tamní zájem o tento sport prý poslední dobou neuvěřitelně roste. „Je tam taková turecká mentalita, všichni fandí hodně emotivně. Zájem je vidět všude. Třeba v hospodách běží pět různých zápasů najednou,“ kroutí hlavou útočník.

Ten je nyní v zápřahu letní přípravy. „Naše soutěž začíná až 20. září, takže je ještě dostatek času,“ podotýká.

S odloučením od rodiny a domova prý nemá problém. S cizím prostředím také ne. „Jsem zvyklý hodně cestovat po zahraničí. Je to moje záliba,“ dodává.

Příhoda s houbami

Veřejnost už o jedné z jeho zálib mohla číst a slyšet v minulosti. Právě Kratochvíl totiž téměř před rokem bojoval se svým otcem v nemocnici o život, když nešťastnou náhodou pozřeli muchomůrku zelenou – nejjedovatější houbu v Evropě.

Jen včasný zásah lékařů a shoda šťastných okolností zabránily trvalým následkům v podobě transplantace jater a ledvin.

Zpět na hřiště se pak mladý útočník vrátil neuvěřitelně brzy – téměř po necelém měsíci. To bylo v dresu Velkého Meziříčí. Na jaře už střílel góly za rivala z Třebíče. Nyní bude svou dravostí nepříjemným soustem pro obránce kyperských třetiligových týmů.