Víkendové 2. kolo v I.A třídách bylo pro mnohé prvním zápasem v nové sezoně. Ovšem volno fotbalistům Bedřichova, kteří podlehli doma Stonařovu, a Rantířova jenž prohrál v Čáslavicích moc nepomohlo.

I.A TŘÍDA – SK. A
PELHŘIMOV – DOBRONÍN 0:3

Domácí po výhře v Humpolci zklamali. Dobronín se od začátku lépe pohyboval, využíval křídelní prostory a měl více střeleckých příležitostí. Skóre se poprvé měnilo v 18. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohu a následném centru hlavou prosadil hostující Kubát. Pak měl velkou šanci vyrovnat Rumanovský, ale radost mu zkazil brankář Chvátal. Klíčové okamžiky pro vývoj zápasu nastaly v závěru první půle. T. Sedláček sice nadvakrát neprostřelil Dvořáka, ovšem pelhřimovský brankář si pomohl jen za cenu hraní rukou před šestnáctkou. Následovala červená karta. Mezi tyče šel střídající Papež, který fotbalovou profesí brankářem rozhodně není, a po jeho chybě se radovali hosté podruhé. Po přestávce se už jen dohrávalo. Domácí v závěru zkusili hru otevřít a doplatili na to. Třetí gól Dobronína přidal z brejku Kubát.

Góly: 18. a 84. Kubát, 43. vlastní. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Dobronín: Chvátal – Skořepa, Hypeš, T. Sedláček (61. Záškodí), Mikšíček, L. Sedláček, Krejčí, M. Sedláček (85. Štefko), Kubát, Hlávka, Smejkal.

JANOVICE – H. BOROVÁ 5:1

Domácím se povedl vstup. První branku připravil Padrnos Barákovi, který skluzem poslal míč za Veselého záda. Hosté prohrávali o dvě branky ve 13. minutě, kdy se šťastně trefil Šebesta. Janovice měly chuť do ofenzivy a to Borová pocítila do poločasu ještě dvakrát. Nejdříve se Padrnos prosadil přes tři bránící hráče a prostřelil gólmana. Na 4:1 zvýšil Barák, jehož „nepovedený centr“ levačkou skončil k úžasu všech v šibenici.

Druhý poločas už takový spád neměl. Janovičtí se trochu nechali ukolébat čtyřgólovým náskokem, a přestože měli jasně navrch, dočkali se už jen jedné branky. Reiterman se prosadil hlavou po standardce. Hosté poté alespoň zaznamenali čestný úspěch, když Kučera po rohovém kopu přetlačil na první tyči Tržila.

„Spokojený jsem zejména s první půlkou a tím, že jsme prosazovali svůj styl hry. V té druhé půlce byla chyba, že jsme polevili, i když byly další šance, které jsme mohli zúročit. Dobrý výkon podali všichni,“ komentuje kouč Janovic Václav Hospodka.

Góly: 6. a 31. Barák, 13. Šebesta, 21. Padrnos, 60. Reiterman – 65. Kučera. Rozhodčí: Franz. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas 4:0. Janovice: Koubek – Zeman, Tržil, Reiterman, Šebesta – Slezák (44. Šuhaj), M. Špendlíček, Vacek, Zamazal (66. Lapeš) – Padrnos (73. K. Špendlíček), Barák.

I.A TŘÍDA – SK. B
BEDŘICHOV – STONAŘOV 2:3

První poločas se hrál podle not domácích. Hned v 8. minutě se ocitl v obrovské šanci Kuřítko, ale z malého vápna Měrtla nepřekonal. Po chvíli se vřítil do vápna Vacek a střelou k tyči otevřel skóre. To mohlo několikrát narůst, ale domácí ve zbylých šancích neuspěli. Kolman a O. Lacina orazítkovali tyč, bombu D. Laciny s námahou Měrtl vytlačil na roh a Vackův pokus šel těsně vedle. Navíc domácí se dožadovali dvou penalt, které ale rozhodčí Sláma neodpískal. „Vacka dvakrát nemilosrdně srazili, ale píšťalka sudího byla němá,“ kroutí hlavou kouč Bedřichova Luboš Lacina.

Jeho tým vysoké tempo po změně stran neudržel, a tak se začali prosazovat v první půlce nevýrazní hosté. V 64. minutě se také dočkali vyrovnání. Pěknou akci po levé straně zakončoval střelou do prázdné branky Čumpl. Poté zahodil stoprocentní šanci Nešpor, který se ale vzápětí dostal do úniku a další příležitostí na zvrat už nepohrdl. Aby toho nebylo na domácí málo, o dvě minuty později utekl i Gavaller, který zvýšil už na 3:1 pro hosty.

Bedřichov se nevzdal a Vacek v 86. minutě pěkným lobem přes bezmocného Měrtla snížil. Na bod už ale snaživí domácí dosáhnout nedokázali.

Góly: 13. a 86. Vacek – 64. Čumpl, 73. Nešpor, 75. Gavaller. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas 1:0. Bedřichov: Roudenský – D. Lacina, Heřmánek, Hynk, Vacek – Paulík, D. Mašek, O. Lacina, Volák – Kolman, Kuřítko (81. Novák). Stonařov: Měrtl – Paiskr, Špaček, Bláha, Urban – Grepl (46. Nešpor), Šána, Pokorný (46. Kožojed), Čumpl – Škrdla, Gavaller.

ČÁSLAVICE – RANTÍŘOV 4:1

Domácí byli po celý zápas lepším týmem. Ratnířovští se spoléhali na pečlivou obranu a nebezpečné protiútoky. V úvodní pětadvacetiminutovce Čáslavičtí nevyužili tři vyložené šance, když na brankáři Šeredovi postupně ztroskotali Rygl, Šimek a Čermák. Jako blesk z čistého nebe poté přišel gól hostujícího mužstva. Po nenápadné akci otevřel skóre Kovařík.

Čáslavice do druhého poločasu vlétly a po dvou minutách vyrovnal Jiří Rygl. V 56. minutě tradiční exekutor Čáslavic brankář Dítě neproměnil pokutový kop.

Hostitelé potom až do samotného konce diktovali tempo hry. Postupem času přibývaly i góly v rantířovské síti. V 68. minutě poslal Čáslavické do vedení Jedlička. Čtyři minuty před koncem zvýšil svým druhým gólem Jiří Rygl a výsledku dal konečnou podobu v 89. minutě Čermák.

Góly: 47. a 86. J. Rygl, 68. Jedlička, 89. Čermák – 31. Kovařík. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Rantířov: Šereda – Kalný, Hájek (71. Kafka), Živný, Cabúk, Karol, Kubík (80. Raček), Obratek, Vaněk, Kovařík.

KOUTY - TŘEŠŤ 1:0

Domácí začali velmi nervózně, což využili hosté v prvních minutách, kdy se dvakrát ocitli v brejku. Ovšem ani jeden nedokázali využít. Poté se hra vyrovnala a do šancí se dostali i Koutěčtí, ale i oni se gólově neprosadili. Třešť využívala silný vítr a hostitelé se tak museli postupnými přízemními přihrávkami dostávat před brankáře. V této době se nervozita domácích přesídlila i na rozhodčího, který začal pískat každý pád a tím kouskoval hru, což vyhovovalo více hostům.

Kouty začaly druhý poločas lépe, kdy chvíli po rozehrání postupoval sám na brankáře Doležal, který byl však nedovoleně zastaven brankářem Jindřichem. Ten dostal červenou kartu a do branky nastoupil hráč s pole Tausch. Rozhodnutí zařídil Doležal, který v 64 minutě na dvakrát překonal hostujícího brankáře. Poté byla hra v režii domácích, kteří si vítězství proti oslabenému soupeři pohlídali.

Gól: 64. Doležal. Rozhodčí: Dobrovolný. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (64. Jindřich) Diváci: 150. Poločas: 0:0. Třešť: Jindřich - Gregor, Rod (68. Gutwald), Trnka, Mikeš - Tausch, Chalupský, Mareš, Krejčí - Rejcha (60. Sedláček), Veselý.