Ve středu se odehrálo druhé kolo nejvyšší dorostenecké ligy, kdy do Jihlavy přijeli fotbalisté z Teplic. Tepličtí předvedli kvalitní, kombinační fotbal a to se ukázalo na konečných výsledcích, kdy starší i mladší porazili kluky z Vysočiny Jihlava 1:3.

I. LIGA ST. DOROSTU
JIHLAVA – TEPLICE 1:3

„Do utkání jsme vstoupili dobře, prvních dvacet minut bylo vyrovnaných a fotbal se odehrál v takovém počátečním oťukávání. Vytvořili jsme si lehčí územní převahu, ale soupeř nás ve 22. minutě po špatné defenzivě ve vápně z rohového kopu potrestal. Do konce prvního poločasu fotbalisti z Teplic dominovali a vytvářeli si pěkné fotbalové akce, kterými nás dokázali dvakrát potrestat. Do druhého poločasu jsme na hřiště poslali tři nové kluky, ale stav hráčů na hřišti byl po třech inkasovaných brankách špatný. Troufám si říct, že podobný prvnímu poločasu. My jsme se snažili vstřelit branku, ale tu jsme vstřelili až v 80. minutě po chybě soupeřova brankáře. V závěru utkání jsme měli obrovské šance, v jedné z nich se ocitl Beránek, který hlavičkoval do prázdné brány, kterou zázračně vyrazil teplický brankář na poslední chvíli z čáry. Soupeř nás předčil ve všech směrech a zaslouženě zvítězil. S výkonem jsem nespokojen, ale na to musíme co nejrychleji zapomenout. V sobotu zajíždíme do Pardubic, odkud snad přivezeme tři body,“ hodnotil trenér Pavel Procházka.

Góly: 80. Štancl. Poločas: 0:3. Jihlava: Kotnour – Göth, Turek, Kryštůfek, Cipruš (46. Čížek) – Vokoun (46. Kruták), Fadrný, Zeman (46. Beránek), Přibyl – J. Kučera, Štancl.

I. LIGA ML. DOROSTU
JIHLAVA – TEPLICE 1:3

„V utkání se nám nedařilo zejména v prvním poločase. Oboustranně to nebyl pohledný fotbal, v utkání přetrvávalo několik nepřesností a opět jsme měli problém s koncovkou. Dělali jsme hrubé chyby v defenzivě, kvůli kterým jsme inkasovali. V druhém poločase jsme byli lepší, do velké šance se dostal i jihlavský Dvořáček, který šel sám na bránu, ale neproměnil. To jsou situace, které nás mrzí a za které jsme trestáni. Výsledek odpovídá předvedenému výkonu. Máme hodně práce před sebou, budeme muset pořád pilovat defenzivu a střelbu,“ popsal trenér Roman Kučera.

Góly: 76. Dvořáček (PK). Poločas: 0:2. Jihlava: Kubát – Pokorný (48. Zavadil), Hanousek (41. Doucha), Rozmahel, Ločárek – Hošek, Pedro, Polanský (60. Klusák), Dvořáček – Morava (41. P. Demeter), Kelbler.