Soutěž začínali domácím dvojzápasem. Prohra s Jemnickem 0:1 se ještě dala pochopit, ale následný debakl 1:6 s Bystřicí a výprask 1:8 v Polné tým trenéra Libora Bednáře poslal na samotné dno.

„Sám nevím, co na to mám říct. Je to katastrofa, něco neomluvitelného,“ říká Bednář.

Mladý kouč je v situaci, kterou on, ani jeho omlazený tým neznají. Minulou sezonu totiž Velká Bíteš patřila ke štikám soutěže. Po konečném šestém místě se čekalo, že Spartak už bude stabilně brázdit vrchní patra tabulky. Jenomže v létě odešli čtyři hráči, z toho dva klíčoví.

Křižanovský univerzál Aleš Burian se rozhodl vyzkoušet divizi na Vrchovině a útočník Miroslav Buchta zvolil odchod do nižší soutěže. Z užšího kádru ještě, alespoň dočasně, odešli pravý bek Jiří Horký a ofenzivní univerzál Petr Antoš, kteří jsou časově zaneprázdněni.

„Na tohle se ale nechci vymlouvat. Nahradili jsme je z vlastních zdrojů a do počtu jsme na tom úplně stejně, jako na jaře,“ říká Bednář.
Ten se v současné době snaží především pozvednout pošramocenou psychiku svého týmu. „Ono je sice bodově jedno, o kolik prohrajeme, ale pokud dostaneme dvakrát tolik gólů, tak to na hráčích určitě zanechá stopu. Chci, aby se kluci dostali do pohody. Dokonce jsem zvažoval i nějaký přípravný zápas, ale kvůli počasí to nevyjde,“ prozradil Bednář.

Jeho tým o víkendu totiž čeká domácí utkání s Moravskými Budějovicemi, které mají na kontě jediný bod. „Bude to samozřejmě trochu lehčí kategorie, než Bystřice a Polná. Teď je potřeba se výsledkově chytnout a načít nějakou úspěšnou sérii,“ ví bítešský trenér.

A když se to nepovede? „My pevně věříme, že ano a když ne, už je na výboru, jestli to bude řešit. Něco se totiž bude muset změnit a hráčský kádr to samozřejmě být nemůže,“ dodal Bednář.