Na trávníku toho ale příliš neodehrál. Ve dvou zápasech nastoupil jako střídající hráč. V sobotu se blýskl vyrovnávací brankou. Třicetiletý odchovanec Žďáru nad Sázavou věří, že si brzy připíše na konto další trefy.

Jeho branka v 80. minutě vrátila Opavu zpět do hry. Nejen, že znamenal vyrovnání, byla navíc premiérová v opavském dresu, což nezůstane bez odezvy v hráčské kase. „Abych pravdu řekl, ani nevím na kolik to přijde, na částku jsem se nedíval, ale rád zaplatím,“ podotkl třicetiletý fotbalista, jenž na začátku loňské sezony řádil v dresu Slovácka společně s Petrem Švancarou.

Sobotní duel s rezervou Zbrojovky nebyl stavěn pro slabší povahy, vždyť deset minut před koncem ještě domácí prohrávali. „Jak se říká, bylo to silné kafe. Lidem se ale utkání muselo líbit, viděli sedm branek, škoda jen těch tří v naší síti,“ poznamenal Aleš Chmelíček a pokračoval ve svém po zápasovém hodnocení: „Bojovností a zarputilostí jsme se dokázali zvednout, tohle mužstvo má sílu. Věřím, že nás tohle vítězství nakopne k lepším výkonům.

Aleš Chmelíček přišel do Opavy s vizitkou ligového útočníka a měl patřit k oporám týmu, zatím ale nastupuje jako střídající hráč, v Břeclavi se na trávník třeba nepodíval vůbec.

„Mám za sebou operaci a pomalu se dostávám zpět do tempa. Během přípravy jsem toho vzhledem k nemoci také moc neodehrál, ale s postupem času to bude lepší a lepší,“ zdůrazňuje autor jednoho ze čtyř opavských gólů. „Věřím, že důvěru si u trenéra získám. Kluci, kteří nyní nastupují, hrají dobře, trenér tak má z čeho vybírat. Já jsem zatím s angažmá v Opavě maximálně spokojený,“ přiznal třicetiletý útočník, který se mohl mezi střelce zapsat i v domácím duelu s Líšní.

„Byla to velká šance, gólman míč zázračně patou vyrazil, ještě nyní mě mrzí, že jsem to nedal,“ zakončil Aleš Chmelíček.

(rob)