Přichází pohárové zpestření. Dnes od 17 hodin je na programu 2. kolo Ondrášovka cupu, ve kterém má Vysočina dva fotbalové zástupce z divize D. Postup Třebíče přes Velké Meziříčí se očekávala, a HFK přivítá na svém hřišti druholigové Znojmo. To nováček soutěže, Vrchovina, senzačně na penalty po výsledku 1:1 v normální hrací době vyřadila Jihlavu a dnes ji v Novém Městě na Moravě čeká Líšeň, která hraje MSFL.

Favority obou zápasů jsou tedy hosté. Relativně těžší úkol čeká na Třebíč. Znojmo sice do druhé ligy vstoupilo špatně, ale po čtyřzápasovém bodovém půstu vyhrálo přesvědčivě v Třinci.

„Ale pro nás to není neznámý soupeř. Se Znojmem hrajeme každého půl roku přípravná utkání a známe se,“ tvrdí třebíčský kouč Petr Vašíček.

Podle něj využije soupeř širší kádr a do zápasu kompletní nepůjde. „Mají 22 vyrovnaných hráčů, takže to určitě oproti lize protočí. My půjdeme do zápasu v prakticky stejné sestavě jako proti Rosicím. Možná jednu dvě změny udělám, ale na kvalitu by to mít vliv nemělo,“ říká trenér HFK. Znojmo podle něj neporazitelný soupeř není. „Můžeme překvapit. Se Znojmem se samozřejmě dají z pěti zápasů čtyři prohrát, ale ten pátý by se třeba mohl povést, tak to bývá,“ dodal kouč Vašíček.

Vrchovina sice v předchozím kole poháru doma porazila druholigovou Jihlavu, ale od té doby moc důvodů k radosti neměla. Ve čtyřech divizních kolech jako nováček nezískala ani bod. Trenér Richard Zeman proto nohama zůstává pevně na zemi. „Líšeň na rozdíl od nás sezonu odstartovala dobře, dává hodně branek, směrem dopředu má sílu. Pro nás to bude prověrka defenzivy, kterou potřebujeme zlepšit,“ podotýká vrchovinský lodivod.

I přes nepříliš příznivé období si pochvaluje náladu v kabině. „Fakt, že jsme poslední, kluky zatím žádným způsobem nepoznamenává,“ prozradil Zeman, který ovšem ani v poháru nehodlá šetřit opory svého týmu.

„Určitě to neodehrajeme s náhradníky. Pošetříme jen hráče, kteří mají zdravotní problémy,“ naznačil.

Zeman ovšem neskrývá, že prioritou je především nedělní domácí zápas s Tasovicemi. „Potřebujeme body, ale samozřejmě se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek i s Líšní.“

Že by se zrodilo další překvapení? „Zápas s Jihlavou byl krásný, ale to bylo v červenci. Teď jsme o měsíc dál a máme své starosti,“ dodal Zeman.

ONDREJ DUDÁŠ, KAREL LÍBAL