Šlágrem 5. kola fotbalového krajského přeboru bude souboj doma suverénní Polné a po slibném rozjezdu nyní tápajícího Jemnicka. Potvrdí tým hrajícího kouče Tomáše Kaplana roli favorita, nebo se svěřenci jemnického trenéra Martina Kincla postarají o překvapení?

Polnou v neděli od 16 hodin čeká čtvrtý domácí zápas v sezoně, a jelikož na svém hřišti získala plný počet bodů, s impozantním skóre 17:1, je před střetnutím s Jemnickem jednoznačným favoritem. „Takhle to mohou vidět lidi okolo a vy novináři,“ usmívá se hrající kouč Polné Tomáš Kaplan. „Ne, samozřejmě budeme chtít potvrdit vítězství s Okříškama a relativně dobrý výkon, navázat na to a jít za vítězstvím,“ nakonec potvrzuje tříbodový cíl.

Kaplan si zároveň nemyslí, že by jeho tým měl být díky anglickému týdnu v neděli unavený. „To se podle mě neprojeví. Navíc na tom budou oba týmy stejně,“ říká trenér, který ovšem čeká těžkou prověrku. „Jemnicko má technický a fotbalově vyspělý tým, který má dobré standardy. Jako v žádném zápase to nebude nic jednoduchého. To, co na ně vymyslíme, si ale nechám pro sebe,“ doplňuje.

V kompletním složení ale Polná na trávník v neděli rozhodně nevyběhne. „Šest sedm hráčů z širšího kádru nebudeme mít k dispozici, ale ti, co naskočí, by je měli bez problémů nahradit. Zatím to tak i vychází a já už mám o sestavě jasno,“ dodává Tomáš Kaplan.

To Jemnice se i impozantním skóre může nechat jenom zdát. Tým trenéra Martin Kincla inkasoval v posledních třech utkáních dvanáct gólů! „Totálně nám hoří defenziva. Už konečně potřebujeme odehrát dobrý zápas a chytnout se. Proti Polné to ovšem nebude nic jednoduchého,“ ví kouč Jemnicka.

Příčinu ve špatné obraně vidí především v její rotaci. „Pravidelně vlastně nastupuje jen Franta Kříž a kolem něj se to až moc točí,“ vysvětluje Kincl, který má problémy i v ofenzivě. Zraněný je totiž možná nejnebezpečnější hráč – Tomáš Krejča.

Do Polné ale tým z jižních hranic kraje Vysočina rozhodně jen bránit nepřijede. „Samozřejmě budeme chtít hrát na nulu, ale to musíme být aktivní i dopředu,“ ukazuje možný recept na úspěch Kincl.