Povinná výhra. Nic jiného než zisk tří bodů nemůže FC Vysočina z utkání proti Čáslavi uspokojit. Tým se v posledním období rozjel, senzačně vysoko vyhrál na půdě silného Zlína a doma dosud neprohrál. Favorit duelu je tak více než jasný.

Pro Jihlavu je i přes výše uvedená fakta Čáslav oblíbeným soupeřem. V osmi vzájemných druholigových zápasech Vysočina uspěla pětkrát, poražena odešla pouze dvakrát. V minulém ročníku vyhráli Jihlavané doma 5:1, na soupeřově stadionu 3:0.

Na duelu s Čáslaví se dají najít i další pikantnosti. Například připomínka událostí z konce sezony 2008/09. Čáslav obsadila v konečné tabulce druhé místo, postup do nejvyšší soutěže ale odmítla. Místo třetí Jihlavy nakonec vstupenku mezi tuzemskou elitu získalo až desáté Slovácko…

V dresech obou týmů působí hráči, kteří hráli za svého současného soupeře. Jan Kopic sice za Čáslav nenastoupí („Po dohodě obou klubů,“ prozradil trenér Vysočiny Luboš Urban), Petr Dolejš by v dresu Jihlavy chybět neměl.

„Na páteční zápas se těším. I když polovina kluků už z Čáslavi odešla, jistě pro mě bude mít utkání trochu zvláštní náboj,“ připustil pro web čáslavského oddílu Dolejš, který svůj bývalý klub rozhodně šetřit nebude. „Doufám, že to pro nás bude vítězný zápas. A kéž bych dal gól, byl bych za něj rád,“ potvrdil.

Oba týmy prožívají odlišné období. Jihlava si začíná tykat s formou, v šesti zápasech čtyřikrát vyhrála a začíná se přibližovat nejvyšším příčkám tabulky.

Naopak Zenit je v současné době na předposledním místě tabulky se ziskem pouhých čtyř bodů. Může za to menší počet zápasů, utkání s béčkem Sparty bylo odloženo, i poměrně těžký úvodní los. Dukla, Kladno, Zlín – to byly protivníci z nejkvalitnějších. Zklamání přinesla domácí remíza se Sezimovým Ústím. Plný bodový zisk má Čáslav jen z duelu proti Sokolovu.

Vzhledem k odloženému utkání se Spartou má sice Čáslav herní manko, ale naopak se do sestavy mohla vrátit většina ze zraněných hráčů. „Měli jsme čas se dát dohromady a do Jihlavy pojedeme silnější,“ tvrdí kouč Zenitu Pavel Malura.

„Je otázkou, jak se na Čáslavi projeví fakt, že díky odloženému utkání se Spartou B vypadla z ligového rytmu. Tým však nastoupil v duelu Ondrášovka Cupu v Letohradu, tudíž by tento fakt neměl mít velký vliv,“ přemítá trenér o soupeři trenér Urban.

Jihlavští trenéři svého protivníka poměrně dobře znají. „Společně s Danem Šmejkalem jsme je několikrát viděli, máme o nich dostatek informací. Čáslav, oproti předchozím sezonám, sází více na kombinační fotbal, zároveň však příkladně bojuje. Má však trochu problémy s útočnou fází, což nyní řeší vysunutím zkušeného Kunáška na hrot,“ popsal soupeře Urban, který může do utkání počítat s kompletním kádrem. „Jsem rád, že se nám vyprázdnila marodka,“ uvedl trenér.