Poločas snů předvedla Jihlava v sedmém kole druhé ligy proti Čáslavi. Mezi desátou a třiačtyřicátou minutou čtyřikrát rozvlnila soupeřovu síť a rozhodla o své třetí výhře v řadě. Ve druhé půli přidali domácí další dvě branky a potvrdili, že na svém stadionu jsou suverénní.

Diváci na jihlavském stadionu nečekali na úvodní branku zápasu dlouho. V desáté minutě vrátil Tecl přetažený centr z levého křídla zpět před branku, kde Dolejš ze sedmi metrů mířil po zemi přesně za Volšíkova záda.

Skončila tak úvodní oťukávací fáze duelu, v níž začali mírně aktivněji hosté. Ti zhustili střed pole, přes který se domácí jen obtížně prosazovali. První zakončenou útočnou akci přesto předvedla Vysočina, ale Bača v sedmé minutě mířil hlavou vedle.

Po vedoucí brance získali Jihlavané jistotu a několika rychlými brejky postrašili hosty. Jednu z rychlých narážeček přerušil ve vápně faulem Bartl a po Dortem proměněné penaltě vedla Vysočina po dvaceti minutách už 2:0.

Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Hostující trenér se sice snažil oživit hru svého týmu střídáním, ale Zenit přesto do konce poločasu Uvarenka v domácí brance neohrozil. Naopak inkasoval ještě dvakrát. Nejprve se ve vápně obtočil okolo soupeřova stopera Tlustý a ranou podél nohou prostřelil Volšíka. Poté byl ve vápně sražen Tecl a kapitán Dort si i z druhé penalty vybral stejné místo v brance. Na bombu pod břevno neměl brankář ani tentokrát nárok – 4:0!

Namlsaní domácí nešetřili hosty ani v úvodu druhé půle. Hned po obrátce stran poslal bombu z voleje Görner jen do hyždí jednoho ze stoperů, následný pokus Gabriela Volšík s námahou vytáhl na roh, po jehož zahrání pálil Karlík vedle čáslavské branky.

Přibližně po hodině hry se tempo zápasu výrazně zpomalilo. Jedním z faktorů bylo střídání na obou stranách, rovněž koncentrace domácích byla za vysokého vedení menší. To potvrzovala příležitost Dolejše v 63. minutě, když zcela osamocený útočník Jihlavy ve vápně hostů zbrkle vypálil daleko vedle branky Zenitu.

Dvacet minut před koncem utkání přesto jihlavský stadion vybuchl radostí popáté. Krutý zatočil míč z rohového kopu na bližší tyč, po míči se natahoval hostující brankář, jeho dva spoluhráči i stoper Jihlavy Šimáček. K údivu všech se však míč zastavil až v síti.

Až v sedmdesáté třetí minutě se zapotil i domácí brankář, po rohu hostů a následném závaru v malém vápně Uvarenko jen hrudí vyrazil nepříjemně skákající míč do bezpečí. Hned z protiútoku po kiksu Volšíka přistrčil Bača míč Dolejšovi, do zcela prázdné svatyně Čáslavi a završil tak brankový půltucet.

Dolejš potom marně útočil na hattrick. Deset minut před koncem obral o míč Dragouna, ale jeho střela se jen otřela o vnější tyčku. O pět minut později sice hlavičkou branku vstřelil, ale tu mu rozhodčí pro ofsajd neuznali.

V samém závěru utkání se hosté dočkali alespoň malinké náplasti na svoje rány, když skóre kosmeticky upravil dorážkou z metru Fikejz.