Oddechli si. Pátý domácí vítězný zářez si připsali v pátek druholigoví fotbalisté Jihlavy. Na jejich trávníku se představilo exligové Kladno, které prokázalo své kvality a formu domácích důkladně prověřilo.

Od úvodních minut se Jihlavané přesvědčovali, že je čeká mimořádně kvalitní protivník. Kladenští hráči měli od začátku duelu míč častěji na kopačkách a častými nákopy a ostrými centry prověřovali kompaktnost obrany i formu gólmana Rožníka.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů, k čemuž dopomohl i ostrý vítr. V prvním poločase, kdy jsme byli aktivnější, nám vál do zad. Měli jsme i šance, které jsme nedali,“ uvedl po utkání kladenský kouč Miroslav Beránek.

Jeho domácí protějšek Luboš Urban viděl kromě větru příčinu úvodní převahy soupeře také v jeho defenzivní aktivitě. „Kladýnko bylo v první čtvrthodině určitě aktivnější,“ připustil Urban. „Napadali nás hodně v hloubce pole a my jsme s tím měli problémy. Postupně se nám rozehrála záloha, začali jsme hrát víc po zemi a byli jsme hodně silní na standardních situacích.“

Po jednom z přímých kopů Krutého z hloubi pole se míč dostal před branku Kladna, kde jej Vukovič nasměroval za Tesařova záda. „Byla to dobře kopnutá standardní situace, měli jsme tam i dobrý náběh hráčů, to se prostě může stát,“ zastával se protivníka Urban.

„Byť ještě nejsou Vánoce, už rozdáváme dárečky. Jihlavě jsme pomohli vlastním gólem, který jsme si dali už i s Třincem. Dali jsme tak dvě branky, jednu dostali, a přesto jsme prohráli,“ posteskl si Beránek.

Pro Kladno mohlo být do konce poločasu ještě hůře, ale další branky se zatím jihlavští diváci nedočkali. „Do konce poločasu jsme měli ještě dvě tutovky, sólo Dolejše a Görnerovu střelu, kterou gólman vyrazil,“ připomněl Urban.

Po změně stran se dlouho hrálo podle domácích not. Jeden útok za druhým se valil na Tesaře, který dlouho odolával. Navíc mu na brankové čáře pomohli Coufal a Kučera, s kladenským gólmanem chytalo po Tlustého hlavičce i břevno. Přetížená obrana hostů po deseti minutách tlaku kapitulovala, když se hlavičkou po rohu prosadil Šimonek.

„Ve druhé půli jsme byli lepší, dali jsme druhou branku, ve vzduchu visela i třetí. Byly tam momenty, kdy byl míč několikrát doslova na lajně a oni to někam odkopli,“ popsal úvod druhé půle Urban.

„Druhý poločas, především začátek, se nám vůbec nepovedl. Jihlava byla lepší, poztráceli jsme lehce spoustu míčů, neuhlídali jsme standardky, před naší brankou to často vřelo,“ uznal Beránek.

Čtvrt hodiny před koncem duelu začali kladenští hráči znovu útočit a ohrožovat Rožníkovu branku. Dvoubrankové manko jim velelo otevřít obranu a vrhnout všechno do útoku. „Když jsme prostřídali, začali jsme s výsledkem něco dělat, snížili jsme na 1:2. Potom jsme se však už nedostali k žádné další nebezpečné situaci. Takže celkově o ten gól byla asi Jihlava lepší,“ dodal Beránek.

Vysočina po inkasované brance nezpanikařila, naopak precizní hrou držela soupeře v dostatečné vzdálenosti od své svatyně, měla i další šance na pojištění náskoku. „Závěr jsme si zkomplikovali, ale posledních pět minut jsme míč udrželi na kopačkách a nedopustili jsme žádný závar,“ pochvaloval si domácí trenér.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Zároveň musím uznat, že jsme hráli s mimořádně silným soupeřem a jsem strašně rád, že už máme Kladno za sebou. Má velice kvalitní základní sestavu, na lavičce hráče jako Zoubek či Klinka, a my jsme je dokázali porazit, což mě obrovsky těší,“ uzavřel hodnocení duelu Urban.