Přitom přes úporný boj na těžkém terénu v „derby“ šance k vidění byly, naprosto jasnou většinu z nich měli třebíčští fotbalisté.

„Totálně jsme zaspali úvod. My jsme mohli prohrávat už ve třetí minutě 2:0. Za celý zápas jsme přestáli tak pět velmi dobrých šancí soupeře,“ přiznal trenér Vrchoviny Richard Zeman.

„Věděli jsme, že nastoupíme proti dobře organizované defenzivě. Zápas to potvrdil, my jsme si ale šance dokázali vytvořit, jenže ta koncovka…,“ povzdechl si jeho protějšek Petr Vašíček a dodává: „Tři velké šance jsme nedali v úvodu, potom zápas sklouznul do průměru a hosté bod bez větších problémů ubránili.“

Jeho tým v pěti domácích duelech vstřelil pouze šest branek, navíc polovinu z nich do sítě Blanska. „Nedaří se nám gólově vstoupit do zápasu, to nás limituje. Právě rychlý gól by nás uklidnil,“ dobře ví Vašíček.

Přestože tým posílil před začátkem sezony blanenský kanonýr Sehnal, kýžené góly nepřichází. S lepší produktivitou by Třebíč určitě okupovala první příčku tabulky. Týmu chybí finální přihrávka, a pokud se k ní dostane, tak pohotovější a přesnější zakončení. To se projevilo v plné nahotě i proti Vrchovině. Důkazem je velké množství zblokovaných střel.

„Střela přijde o zlomek sekundy pozdě a naše šance nevyzní vůbec jako šance,“ souhlasí Vašíček a dodává: „Jinak po herní stránce to není špatné, ale koncovka nás opravdu sráží. Pět remíz v tříbodovém systému je velká ztráta.“

Vrchovina se na hřišti doma ve čtyřech duelech trefila do černého šestkrát, průměr 1,5 gólu na zápas není zase tak špatný. Jenže venku dala jen dva góly ve Velkém Meziříčí, ve zbývajících čtyřech případech vyšla naprázdno.

„Úvodní zápasy venku pro nás šťastné nebyly. Nezvládli jsme klíčové okamžiky, inkasovali jsme v době, kdy jsme sami mohli dát gól. Bodovali jsme až na pátý pokus, a to v momentě, kdy jsme podali nejhorší výkon,“ tvrdí Zeman.

V Třebíči podle jeho slov utrpěl tým neúčastí lídra Lukáše Michala. „Ve středu pole jsme ho sice dokázali nahradit, ale to se odrazilo v jiných činnostech. V ofenzivě špatně zahráli oba útočníci (Michal Buchta a Pavel Smetana – pozn. autora), nebyli vůbec nebezpeční. Na jejich obranu se ale dá říct, že jsou oba robustnější postavy a podmáčený terén jim vůbec nesvědčil,“ dodal Zeman.

Vylepšit si střeleckou bilanci můžou oba týmy už v neděli, Vrchovina hostí Otrokovice, které zrovna nevynikají pevnou obranou, Třebíč se představí na půdě předposledních Tasovic.