A znovu bez bodu! Z pátého utkání na půdě soupeře se vraceli fotbalisté FC Vysočina počtvrté bez úspěchu. Podruhé za sebou navíc nedokázali vstřelit branku. V sobotním dopoledni totiž podlehli Třinci 0:1.

Trenér Luboš Urban překopal ve snaze oživit hru týmu sestavu, v obraně mu navíc chyběl zraněný Gabriel. Ale ani obměněný kádr si neodpustil brzy inkasovanou branku. Už po čtvrthodině hry se z hranice pokutového území trefil přesně k pravé tyči Maroši.

Hosté měli sice většinu hry optickou převahu, ale v útoku se vůbec nedokázali prosadit. A to přesto, že si dokázali vypracovat několik nadějných pozic. „Kdybychom tady hráli měsíc, branku bychom stejně nedali,“ citovala trenéra Urbana agentura ČTK.

Největší příležitost měla Vysočina pět minut před koncem. Na centr Dolejše si naběhl Šimonek, který hlavičkou poslal míč k pravé tyči domácí branky. Třinecký gólman ale míč pěkným zákrokem vyrazil do bezpečí.

Vyrovnal se tak i povedenému výkonu jihlavského brankáře Rožníka, který v době tlaku svých spoluhráčů musel řešit několik ošemetných situací po brejcích domácích borců. Čtvrt hodiny před koncem v rychlém sledu vychytal Malíře i Radzinevičiuse, ten jej jednou i překonal, ale na brankové čáře zastoupili svého brankáře obránci.

Jihlavě se tak další ztrátou opět zvětšila ztráta na první místo, na třinecké lavičce naopak zažil vítěznou premiéru nový trenér Lubomír Luhový.

„Tahle porážka mě hrozně štve,“ uvedl trenér Urban pro klubový web. „Proti hratelnému soupeři jsme prohráli zcela zbytečně, šlo o remízové utkání. V Třinci se rozhodně dalo bodovat! Hlavně v první půli nám nehráli ofenzivní hráči – Tecl, Dort, Görner, Dolejš. Chtěli jsme využít brejkových situací, ale chyběla nám přímočarost a pohyb,“ kritizoval kouč.