Nepříjemný protivník. Do Jihlavy přijede dnes večer k dalšímu druholigovému utkání Baník Most. Tým, který sází ve velké míře na zahraniční hráče, bude určitě těžkým soupeřem.

Tím spíše, že Jihlava opět musí zvítězit. „Jak jsem již několikrát řekl, tak neúspěchy venku se dostáváme pod tlak,“ uvedl před utkáním trenér Vysočiny Luboš Urban.

Po zbytečné porážce v Třinci se čelo tabulky mírně vzdálilo, další prohloubení náskoku už Jihlava nesmí dopustit. „V utkání s Mostem bude tlak enormní, nic jiného než vítězství nepřichází do úvahy. Porážku z Třince jsme si důkladně rozebrali a nyní ji musíme napravit,“ burcuje Urban.

Nebezpečí hrozí především ze stran

Trenér přitom ví, že Most nelze podcenit. „V jeho sestavě se objevuje více než polovina zahraničních hráčů. Ti udávají styl hry, která je odlišnější od českého pojetí. Je hodně kombinační, pohyblivá, kreativní a fotbalová. Mužstvo se snaží o mezihru, hodně jsou k rozehrávce využíváni krajní beci,“ vypočítává přednosti kouč.

Obr v brance

Domácí se musí soustředit na práci obranné formace, která v posledním domácím utkání se Žižkovem inkasovala třikrát.

„Mostecký tým je určitě kvalitnější v ofenzivě než v obraně,“ varuje Urban. „Na druhou stranu se mosteckým útočníkům příliš nedaří v koncovce – z deseti vstřelených branek se oni postarali pouze o jeden zásah. O góly se tak starají spíše záložníci.“

Proti útočníkům Vysočiny se postaví do branky dvoumetrový obr Paleček, v obraně tvrdí muziku Lafrance, který si vyzkoušel angažmá i ve Slavii Praha.

„Na levém okraji zálohy větrá obrany soupeřů rychlý a technický Oboya. Nad složením mosteckého útoku je otazník – kouč Aňon zde točí čtveřici Danoski, Rusetski, Badalyan a Franěk,“ přemítá nad sestavou protivníka trenér Urban.

Marodka v jihlavské kabině zůstává téměř neobsazena. V Třinci absentující Gabriel už začal s individuálním tréninkem, ze základní sestavy by tak měl chybět pouze gólman Uvarenko, který podstoupil artroskopický zásah v koleni.

„Chtěl bych touto cestou požádat naše fanoušky o podporu. Na stadionu potřebujeme každého z nich! Věřím, že se dočkáme bouřlivé a početné kulisy, před níž napravíme naši reputaci,“ zve příznivce Urban. Na atraktivní duel s Mostem mají vstup zdarma diváci z okresu Žďár nad Sázavou.