Poslední šlágr fotbalového podzimu v krajském přeboru je tady. Dnes od 13.30 se na žirovnickém hřišti Budín představí Velká Bíteš. Zápas dvou týmů, které mají vzestupnou formu, slibuje kvalitní podívanou.

„Chceme potvrdit poslední tři výhry a znovu získat tři body,“ říká kouč Žirovnice Leoš Mitas. Jeho tým ve třech posledních zápasech zvítězil. Jenže bez formy není ani Velká Bíteš, ta ve třech předchozích utkáních ztratila body pouze za remízu v Jaroměřicích. „V posledních zápasech se naše hra zlepšila. Kluci získali potřebné sebevědomí a do Žirovnice jedeme splnit předsezonní cíl. Tím totiž po podzimu bylo získání šestnácti sedmnácti bodů a nic jiného než výhra nám tento zisk nezaručí,“ ví bítešský kouč Libor Bednář.

Oba týmy nastřílely v posledních zápasech solidní počet branek, i proto se očekává, že nějaký ten gól padne také dnes. „Předurčuje nás k tomu styl naší hry. Spíše se soustředíme na ofenzivu a snažíme se soupeře přestřílet. Zatím nám to vychází,“ vysvětluje Mitas.

„Může se to zdát, já ale poslední vysokou výhru nad Okříškami nepřeceňuji. Musíme respektovat sílu soupeře, která má ve svém středu zkušeného Moravce a prezentuje se atraktivní hrou směrem dopředu,“ ví Bednář.

Ten pamatuje ještě jako hráč a později asistent poslední vzájemné zápasy před žirovnickým sestupem. „Bilanci máme lepší my, ale na to bych se nedíval. Ty týmy se hodně obměnily a omladily,“ mává rukou velkobítešský kouč nad historickými údaji.

Ty nebere v potaz ani jeho žirovnický protějšek. „Každá série jednou končí,“ pousmál se Mitas.