Vítězná tečka. V posledním letošním domácím zápase dokázali fotbalisté FC Vysočina zdolat hráče Graffinu Vlašim nejtěsnějším poměrem 1:0 a snížit ztrátu na postupové příčky na jediný bod.

Zápas začal opatrně, jediný vzruch přinesl průnik Jungra před Svobodu, ale hostující kapitán poslal míč jen do boční sítě jihlavské branky.

Domácí se poprvé výrazněji před Jíchou prosadili až v desáté minutě. Nejprve se Dort ochotným pádem domáhal nařízení penalty, o pár sekund později tvrdě vypálil. Hostující gólman míč vyrazil jen ke Krutému, jenž poloprázdnou branku vysoko z deseti metrů přestřelil. O dvě minuty později vrátil míč před branku po přetaženém centru Gavrič, Dort ze šesti metrů trefil jen nohu padajícího Jíchy.

Tyto momenty Vysočinu nastartovaly a začalo se hrát převážně na polovině Graffinu. Veselý však po pěkném průniku Dolejše vhodný moment ke střele prováhal, a tak mohlo udeřit na druhé straně.

Po velehrubce ve středu domácí obrany šel ve 22. minutě zcela sám na Svobodu Jungr, brankáři udělal kličkou, ale poté ze tří metrů nepochopitelně netrefil zívající branku Jihlavy!

Po půl hodině hry málem skóroval Bálek, ale do vlastní branky. Krutého přímý kop hlavičkou tečoval do protisměru pohybu Jíchy, naštěstí pro hosty ale také pár centimetrů vedle levé tyče.

Ve 33. minutě se diváci přece jenom branky dočkali. Šimonek vyhrál hlavičkový souboj, míč sklepl nabíhajícímu Dortovi a jeho volej z pětadvaceti metrů skončil v šibenici bezmocného Jíchy – 1:0.

Do druhého poločasu udělali hosté jednu změnu v sestavě, ale na obrazu hry se to příliš neprojevilo. Domácí pokračovali v útočné aktivitě. Ve čtyřiapadesáté minutě měl na kopačce pojistku Dort, který z malého vápna netrefil branku po krásné akci a přihrávce Dolejše. Po dalších sto dvaceti sekundách Dort dokázal to samé podruhé. A svůj hattrick zmaru dokončil domácí kapitán v 65. minutě. Tecl po pár vteřinách na hřišti utekl po levé straně, ve vápně našel právě Dorta, který v rychlosti zapomněl míč za sebou.

Vlašim díky nepřesnosti domácích v koncovce stále držela naději na bodový zisk, ale Svobodovu branku prakticky vůbec neohrožovala.

Náznak herní převahy hostí přišel až v závěrečné desetiminutovce, kdy se domácí začali více soustředit na udržení náskoku. Přímou střelu na Svobodu však hráči Graffinu vyprodukovat nedokázali, a i proto odjížděli domů s prázdnou.

Vysočina naopak potvrdila svoji vynikající domácí bilanci. Na svém trávníku neprohrála popatnácté za sebou, letos bodovala ve všech osmi zápasech.