Fotbalisté Líšně si užívají „mediální slávy“. Samo vítězství 3:0 nad rezervou Jihlavy by jim k tomu asi nestačilo. Ani fakt, že se posunuli na čtvrté místo tabulky MSFL. Zato video s kolektivním kotrmelcem uprostřed zápasů už řeší fandové fotbalových kuriozit po celém světě.

Ostré odsouzení

Trenéra Jihlavy B Josefa Morkuse kotrmelcová vložka domácích rozhodně nerozesmála, naopak! Líšeňské „zpestření“ rázně odsoudil. „To byla šaškárna největšího kalibru, do fotbalu a zejména mistrovského utkání takovéhle věci nepatří,“ nebere si servítky kouč juniorky, která v tu chvíli prohrávala 0:3. „Nebyl to fotbalový prvek a udělali to za rozhodnutého stavu, což se mě jako trenéra hodně dotklo,“ pokračuje Morkus.

A jakže se tedy všechno přihodilo?

Stoper Hebron nakopl na své polovině míč vysoko nad trávník. V tom se ozvalo: „Teď!“ A devět hráčů Líšně už se „válelo“ po trávě. „Vymysleli to Nosko s Vrtěnou, oni jsou na tohle experti. Já o tom vlastně ani nevěděl. Oba už byli vystřídaní a přišli za mnou, že mají něco nachystané,“ svěřuje se trenér Líšně Zbyněk Zbořil.

Pochopitelně, za jiného stavu by to svým svěřencům těžko povolil. Okolnosti však byly nadmíru příznivé. „Už to měly nachystané dlouho. Za stavu 3:0 s tím ale nebyl žádný problém. Je to odraz naší pohody. Popravdě, lepší kabinu jsem nikdy netrénoval,“ přiznává líšeňský trenér.

Strůjce vtípku mohlo mrzet jediné. Že se dva jejich spoluhráči nezapojili. „A to jsme zvolili kotrmelec pro jeho jednoduchost. Kromě nás dvou jsou v týmu samá dřeva,“ hlásil s vážným hlasem Jaroslav Vrtěna. „Já bych asi raději neprozrazoval, kdo se neúčastnil, ještě by se zlobili. Jeden z nich byl gólman Sedmidubský. Ale znáte to, brankáři byli vždycky divní,“ vysvětluje Vrtěna.

Zato třeba záložník Belej se vrhl na záda i na střídačce.

Srandisté od policie

Dvojice šprýmařů plánuje, že nepůjde o poslední pokus, jak pobavit diváky. „Ještě se doma hrají dvě kola. Tak něco vymyslíme. Samozřejmě ale chceme diváky bavit hlavně fotbalem,“ dodává Vrtěna.

Se svým parťákem se nevídá jen na při při zápasech a v trénincích, ale také v práci. „Oba jsme u policie, tam se rodí nejlepší nápady,“ směje se třiadvacetiletý záložník.

Zároveň potvrdil, že v Líšni se skutečně sešla skvělá parta, která si vyhovuje nejen sportovně, ale také lidsky. Hráči se fotbalem baví a přináší to také výsledky. A dávají o sobě vědět. „Samozřejmě jsme to plánovali jen jako srandičku, ale když to klubu pomůže, budeme jedině rádi,“ dodává Vrtěna.

Fotbal, či atrakce?

Pro to však Morkus pochopení rozhodně nemá. „Pokud chtějí v tomhle pokračovat, jak jsem slyšel v rozhovoru, tak to nehrajme fotbal a jezděme raději jako pouťová atrakce. Podle mě to překročilo hranice a mělo by se s tím něco dělat,“ říká Morkus a dodává: „Já chci kluky učit hrát fotbal, a ne se dívat na takovéhle šaškárny.“

V Líšni se strhnul poprask. Jen těch telefonátů, co teď musí kluboví funkcionáři vyřídit… „Nevěřil bych, že kvůli nějaké ptákovině bude až takový poprask,“ komentuje mediální zájem sportovní sekretář SK Líšeň Cyril Malý.