Devětatřicet bodů po podzimu? To v krajském přeboru mužů na Vysočině ještě nebylo! Fotbalisté Polné lámali rekordy. Na druhou Bystřici mají luxusní náskok jedenácti bodů. Přesto z tábora Slavoje slovo postup neuslyšíte.

„Ještě to ze mě nevytáhnete,“ culí se předseda polenského klubu Jindřich Skočdopole. V první řadě nechce dostat svoje hráče a trenéry pod tlak. „Z vlastních zkušeností vím, že to není dobré. Ale připouštím, že případná ztráta vedoucí pozice by byla překvapivá a po sportovní stránce by šlo o zklamání,“ dodal.

Jenže je to vůbec možné? Slavoj na jaře přivítá všechny svoje nejbližší konkurenty, dá-li se o nich ještě takto mluvit, na domácím hřišti, kde v průběhu podzimu neztratil ani bod a nejeden tým odtud odjel s pořádným výpraskem.

„Nesmíme zapomínat ani na ostatní týmy, ta soutěž je vyrovnaná. Hned první jarní kolo jedeme do Herálce, kde to nebude vůbec lehké. Pak máme doma Novou Ves a za dalších čtrnáct dní Bystřici,“ předesílá Skočdopole.

Ten si nyní může mnout ruce, protože v létě udělal zajímavý experiment se složením realizačního týmu, který zatím dokonale vychází. Hrajícího kouče Tomáše Kaplana, který nastřílel šestnáct gólů, doplňuje na lavičce jeho asistent Štěpán Wasserbauer. Neobvykle mladá trenérská dvojice týmu sedla.

„Jsou to kluci, kteří mají i přes svůj nízký věk něco za sebou. V kabině s tím není problém. Oba se domluví a pak celý zápas koučuje Štěpán,“ popisuje práci neobvyklé trenérské dvojice.

To, že by se nějakým způsobem přes zimu měnil realizační tým, či kádr, Skočdopole rázně odmítá. „Do konce prosince si budeme užívat pohled na tabulku a pak začneme tvrdě pracovat na tom, abychom zvládli jaro,“ dodal polenský předseda.