Podzimní třináctikolové klání ve fotbalové I. A třídě - skupině A ovládly celky z Janovic a Světlé nad Sázavou. Oba dvaatřicetibodové týmy se také s největší pravděpobodností budou na jaře prát o postup do krajského přeboru.

Pomohl příchod gólmana Koubka

Podzimní mistr z Janovic byl od prvních kol naladěný na vítěznou vlnu. Tým kouče Václava Hospodky vyhrál devět zápasů v řadě. Ofenzivně naladěným Janovicím prospěl i fakt, že vyřešily post gólmana – někdy dosti bolavého místa. „To byl dobrý krok, rozhodně. Je to zkušenost, skvěle organizuje obranu, čte hru a je jednoznačně posilou,“ pochvaluje si Hospodka jistotu v podobě zkušeného Petra Koubka.

Závěr nevyšel

K úplnému ideálnímu podzimu chybělo Janovickým málo. Dovést do vítězného konce dobře rozjetý zápas ve Světlé a tříbodově uspět i v posledních dvou zápasech, což se ale nepovedlo. „Ve Světlé jsme mohli vedení pojistit, ale nakonec jsme se tím nechali unést a prohráli kvůli individuálním chybám. A škoda těch zápasů v Pohledu a s Přibyslaví,“ doplňuje Hospodka.

I tak ale jeho tým udržel vedoucí pozici, i když pouze díky lepšímu skóre, a před odvetnou částí je jedním z největších adeptů na postup do přeboru.

„Je to dobré, ale na těžké jaro se musíme dobře připravit. Bude to o tom, kdo dřív znervózní. My máme Světlou doma i lepší bilanci v tabulce pravdy, takže určitá výhoda tam je,“ dodává.

Trenéru Polákovi zatím tah vychází

Když na trenérskou sesli ve Světlé usedl její dlouholetý hráč František Polák, tak si jako prvotní cíl dal, že chce hrát pouze s domácími hráči. A tento tah Polákovi vyšel. Světelská neporanitelnosti trvala pětadvacet zápasů.

Po podzimní části tedy vládne v táboře druhého celku tabulky spokojenost. Bodově se Světlá dotáhla na vedoucí Janovice a na jaře ji čeká boj o postup do vyšší soutěže.

Vyváženost výkonu

„K úplné spokojenosti mě pořád něco chybí. Jsem spokojen s body a s postavením v tabulce. Ale musíme zapracovat na vyváženosti herního výkonu. V tomhle máme velké mezery a v krajském přeboru by to nestačilo. O postupu se u nás nemluví, chceme hrát, co nejvýš to půjde. Jaro pro nás bude těžší, hrajeme o zápas více venku a s těžkými soupeři,“ má jasno světelský trenér František Polák.