Devět z deseti. Tolik úspěchů si připsali na své konto hokejisté Dukly Jihlava v posledních kolech první ligy. Tato skvělá bilance je katapultovala do čela tabulky s dvoubodovým náskokem na Chomutov.

„Týmu se daří, po delší době hrajeme nahoře tabulky, to je skvělé,“ radoval se po středečním skalpu Hradce Králové kapitán Oldřich Bakus.

Utkání se však pro Duklu nevyvíjelo dlouho příznivě. Hradečtí hokejisté byli v první třetině lepším týmem. „Utkání jsme začali velice dobře,“ věděl i trenér hostujícího týmu Jiří Mička. „Dostali jsme se do vedení 1:0 a vytvořili jsme si další dvě stoprocentní šance. To jsme měli proměnit a utkání by se vyvíjelo jinak.“

Duklu inkasovaná branka probudila a do dvou minut po poněkud nepřehledné situaci vyrovnala. „Dan Hodek objel branku, chtěl to zasunout do branky, ale dal puk do tyčky. Ten zůstal pod betonem brankáře a já jsem to už jen dorazil, vlastně i s gólmanem, do brány,“ popisoval vyrovnávající trefu Bakus.

„My jsme do utkání nevstoupili tak koncentrovaní, jak bychom měli být proti soupeři kvalit Hradce Králové. Vyrovnávací branka brzy po jejich gólu nám určitě hodně pomohla,“ uznal domácí kouč Petr Vlk.

K obratu ve vývoji utkání došlo hned v úvodu druhé části hry. První útok Dukly vlétl na led jako uragán a za necelých čtyřicet sekund už domácí vedli. Kombinaci celého útoku zakončil nechytatelnou střelou Hodek.

Od té chvíle byla převaha domácích viditelná, hosté jen se štěstím odolávali a drželi se nad vodou. „Měli jsme spoustu šancí, které si zasloužily proměnit, bohužel to tam nepadlo.“

Až v polovině zápasu vnesl důrazným napadáním chaos do přesilovkových řad Hradce Aleš Padělek a brankou v oslabení zvýšil na 3:1. „Tam se nedohodl gólman s bekem, udělali hrubou chybu a tento gól nás dostal definitivně do kolen,“ potvrdil Mička.

Ve třetí třetině už si Dukla vedení hlídala. Snažila se o to aktivní hrou, žádnou destrukcí. A aktivní pojetí její hry bylo úspěšné. „Snažili jsme se s utkáním ještě něco udělat, ale už to nešlo,“ smutnil Mička. Po prohře ho těžko mohl těšit kompliment Petr Vlka. „Pro nás to bylo velice těžké utkání.“

Dukla si díky příznivé konstelaci ostatních výsledků vybojovala na čele tabulky dvoubodový náskok. A chystá se na další těžké duely. Hned v sobotu čeká Vrchlabí. „Musíme se soustředit jen na sebe, jít do každého zápasu naplno a uvidíme, jak to dopadne,“ nespekuluje kapitán vedoucího týmu první ligy Bakus.