Podzim ve fotbalových III. třídách na Jihlavsku hodně napověděl. Ve všech třech skupinách se vykrystalizovalo několik celků, co se v odvetné jarní části popere o postup do okresního přeboru. Karty jsou rozdané, ale v každé soutěži může vyhrát jen jeden.

SKUPINA A

V „áčku“ jsou po podzimní části karty celkem jasně rozdané. Po dvanácti kolech vede rezerva Luk, která nasbírala 28 bodů, stejně jako druhé Jamné, ovšem skóre má lepší. „No tak spokojení samozřejmě jsme, ale ti naši pronásledovatelé jsou na tom také dobře, a jaro bude velmi náročné,“ říká hrající trenér louckých fotbalistů Jaroslav Kratochvíl, který se netají postupovými ambicemi. „Byť jsme o nich dlouho nechtěli hovořit, tak tam určitě jsou. Ale Jamné a Kozlov, to jsou velcí favoriti,“ dodává.

I druhé Jamné by rádo do okresního přeboru. „Čekali jsme, že budeme první, ale i tak je výchozí pozice dobrá. Jednoznačným cílem je postup,“ má jasno kouč Jamného Luboš Varhaník. „Jen doufám, že se bude na jaře hrát slušný fotbal, abychom neměli hodně zraněných jako na podzim,“ přál by si.

A třetím adeptem na postup je Kozlov, který na vedoucí duo ztrácí dva body. „Chtěli jsme se pohybovat do pátého místa, takže s podzimem jsme celkem spokojení. Postup sice jako prioritu nemáme, ale samozřejmě se o to pokusíme porvat,“ říká kozlovský Tomáš Janeček.

SKUPINA B

Velkým favoritem skupiny B je po jedenácti kolech Stará Říše B, která nezvládla pouze úvod soutěže. „V prvních třech kolech jsme jednou prohráli a jednou remizovali, ten výpadek samozřejmě může nastat. Ale od té doby si to sedlo a dařilo se,“ nastiňuje předseda klubu Miroslav Nedvěd, který by rád viděl „béčko“ mezi okresní elitou. „My už jsme se o to snažili loni, to nám nevyšlo, protože se nezvládly ty dva důležité zápasy. Letos bych rád, kdyby béčko šlo do vyšší soutěže,“ doplňuje Nedvěd.

Na záda dýchá jeho týmu jen výběr Hodic, který prožil úplně stejný podzim. Jednou prohrál a jednou remizoval, a jen díky horšímu skóre je druhý. Jaro tak bude zřejmě jen o souboji těchto dvou celků.

SKUPINA C

Po prvním dějství se ve III. třídě skupině C na špici usadilo trio rezervních celků a Mrákotín. Ten se jako jediný prý výš nepohrne. „My jsme s podzimem spokojení nadmíru, protože do soutěže jsme vstupovali s tím, abychom si tu sezonu užili. Ale v týmu máme hodně starších hráčů, takže musíme být na zemi a postupové ambice nemáme,“ komentuje sekretář klubu Vilém Čech.

To rezervní celky Brtnice, Třeště a Stonařova by se vyšší soutěži nebránily. „Mohlo to být sice o něco lepší, ale jinak jsme spokojení,“ říká trenér Brtnice B Miroslav Vrzal, jehož tým sice podzim vyhrál, ale paradoxně má před jarem nejsložitější pozici. „Abychom šli výš, tak by muselo postoupit i áčko, a protože máme v týmu starší chlapy, tak si to jako cíl nedáváme. Pokud to přijde, asi bychom do toho šli, ale když se to nepodaří, tak se nic neděje,“ dodává Vrzal.

V Třešti a Stonařově razí podobnou cestu. Mít zálohu „áčka“, které hraje I. A třídu, v okrese, by bylo optimální. „V Třešti by to chtělo mít béčko v přeboru,“ tvrdí Zbyněk Růžička, trenér třešťské rezervy. „S podzimem jsme celkem spokojení a vyhrát bychom soutěž samozřejmě chtěli, ale musel by se kádr posílit,“ doplňuje.

„Ambice máme, protože návaznost do áčka by byla lepší a ta výchozí pozice není špatná. Ale odvíjet se to bude všechno od A-týmu. Uvidí se na jaře,“ doplňuje stonařovský hrající kouč Zdeněk Štancl.