Ždírec bez trenéra dlouho nezůstal. Po odstoupení Miloslava Čivrného se fotbalistů Dekory ujme dosavadní asistent Miroslav Plíšek. Vedení po podzimu sedmého celku krajského přeboru tak splnilo své předsevzetí a vsadilo na kouče z vlastních řad.

„Neplánuji žádnou revoluci, sice nevím, jak na zprávu zareaguje kabina, ale nějaké negativní ohlasy neočekávám,“ říká devětatřicetiletý trenér.

Bylo pro vás jmenování do funkce trenéra překvapením?

Otázka trenéra se tu řešila už minulý rok po konci pana Štukhejla, ani tehdy, ani teď jsem si žádné ambice na hlavního kouče nedělal. V každém případě s tím nemám sebemenší problém. Na nabídku vedení jsem kývl hned.

V novodobé historii Ždírce se tu střídali převážně trenéři odjinud, se kterými přišly i úspěchy. Co myslíte, že s týmem udělá kouč z vlastních řad?

Je fakt, že tu byli spíš trenéři zvenčí. Sice nemůžu říct, jak bude reagovat kabina, ale ty kluky znám a negativní reakce neočekávám.

S jakými ambicemi se týmu ujímáte?

Rozhodně bych nechtěl další propad tabulkou. Ždírec má kádr, který by se měl pohybovat v horní třetině krajského přeboru. Chtěl bych přilákat na tribunu lidi a držet kredit, který si Dekora za poslední roky vydobyla. Tím ale nemyslím postup do divize.

Plánujete herní revoluci, nebo navážete na systém vašeho předchůdce?

Nic závratného neplánuji a ani kádr nedozná radikálních změn. Chtěl bych se odrazit od toho, co jsou kluci zvyklí hrát.

Každopádně už teď je jasné, že budete muset řešit ošemetnou pozici gólmana…

Na tomto důležitém postu bychom rádi udrželi Patrika Lengála, což je teď naší prioritou. Pokud se to nepovede, máme v záloze další varianty, ale v téhle době je na nějaké spekulace a závěry ještě brzy.

Plánujete i další posílení?

Samozřejmě bych rád přivedl do každé řady minimálně jednoho hráče, ale jestli to bude reálné, zatím nevím. V první řadě musí mít ten dotyčný zájem u nás hrát.