Nejprestižnější zimní halový turnaj na Vysočině vyhrál fotbalový tým Hradce Králové. V pořadí 18. ročník Gaseco cupu tak o uplynulém víkendu v jihlavské hale Na Stoupách ovládl výběr okolo Karla Pitáka, Radka Slámy a veterána v brance Karla Podhájského. Pětinásobný vítěz Empo Jemnice skončil stejně jako loni druhý, bronzovou příčku obsadil Maraton Pelhřimov. Pohárové stupně se tak překvapivě netýkaly vítěze posledního ročníku – výběru FC Vysočina Jihlava, který obsadil až čtvrtou příčku.

„Opět se potvrdilo, že turnaj přítomností současných i někdejších ligových hráčů nabírá na kvalitě a vyrovnává se,“ pochvaluje si Josef Morkus z Pohárové Středy, která turnaj pořádá.

Pro něj ovšem výhra Hradce Králové, který triumfoval naposledy v roce 2003, není žádným překvapením. Když jsme viděli, s jakými hráči přijel, bylo jasné, že může pomýšlet hodně vysoko,“ tvrdí.

Známé osobnosti nepostrádaly ani ostatní týmy. Na jihlavské časy si ve žlutém dresu zavzpomínali Michael Rabušic, Jiří Malíne a Tomáš Kaplan, za Empo Jemnici zase střílel góly Rostislav Šamánek, nejlepší střelec turnaje.

Oproti předchozím ročníkům chyběly juniorka Pohárové středy a také výběr Deníku, který pro letošek nahradil tým Sebranka. Za něj se představili například Štěpán Wasserbauer, Ivo Koníř a Alexander Kovář.

„Za juniorku hrávali naši synové, ale ti teď už postupně vyrostli a Pohárovku reprezentují především oni. Deník svou neúčast avizoval už dopředu, ale předpokládáme, že se příštího ročníku opět aktivně zúčastní,“ řekl Morkus.

Přihlásit tým do tohoto prestižního turnaje totiž není jen tak.

„Účast je jen na pozvání Pohárové středy. Jde nám tady nejenom o kvalitu, ale také o ty lidi okolo. Gaseco cup se totiž stal také společenskou událostí, která má pokračování i po turnaji v podobě posezení. Na tom nic měnit nehodláme,“ dodal Morkus.

Už teď je víceméně jasné, jaké bude složení příští rok. „Většina týmů už po skončení turnaje potvrdila svou účast,“ uzavírá Morkus.

Konečné pořadí Gaseco cupu 2010: 1. H. Králové, 2. Empo Jemnice, 3. Maraton Pelhřimov, 4. FC Vysočina Jihlava, 5. Pohárová Středa, 6. Sebranka, 7. JP Gaseco Jihlava.

Nejlepší hráč: Tomáš Rezek (H. Králové), nejlepší brankář: Libor Tomíšek (Maraton Pelhřimov), nejlepší střelec: Rostislav Šamánek (Empo Jemnice).