Fotbalový útočník Moravských Budějovic Josef Šplíchal by mohl na jaře posílit Znojmo. Zájem druholigového nováčka o jednoho z nejlepších střelců krajského přeboru Vysočiny potvrdil i samotný hráč, který s jihomoravským týmem absolvuje předpřípravnou tréninkovou fázi.

„Znojmo mě oslovilo už na podzim s tím, že bych si zkusil tréninky. V současné době nabíráme fyzičku a s týmem se mám zapojit i do zimní přípravy, která začne v lednu,“ řekl Šplíchal.

Bývalý mládežnický reprezentant

Ve svých čtyřiadvaceti letech by tak mohl konečně nakouknout do druhé ligy. V Jihlavě, kde fotbalově vyrůstal, totiž šanci v prvním týmu v mistrovském zápase nedostal. V dorosteneckých kategoriích přitom patřil k největším talentům a byl pod koučem Josefem Pešicem stabilním členem reprezentace do 18 let.

S fyzičkou není problém

„Určitě bych si druhou ligu rád zkusil, je to pro mě velká šance, o které jsem si myslel, že už nepřijde,“ podotkl autor devíti podzimních gólů Budějovic.

Pod znojemským trenérem Bohumilem Smrčkem zatím se spoluhráči především piluje fyzičku. „Teď je to spíš o posilování a běhání, ale nemám s tím problém. Jen tělo po trénincích trochu víc bolí,“ směje se Šplíchal.

Šance: Padesát na padesát

Svoje šance ve čtrnáctém týmu druhé ligy, který na jaře čeká boj o záchranu, prý vidí padesát na padesát. „Je tady hodně kvalitních hráčů, konkurence je velká, ale já se zkusím porvat,“ tvrdí útočník.

V Moravských Budějovicích, které jsou po podzimu na dvanáctém místě krajského přeboru, pochopitelně radost moc nemají. Vždyť na tom, že se na pomezí Vysočiny a jižní Moravy nejvyšší krajská soutěž ještě hraje, má Šplíchal lví podíl. Jeho góly už několikrát vytáhly tým z bryndy. „Ale bránit mi prý nebudou,“ dodal Šplíchal.