V úterý se naopak proti Mariánským Lázním představily v tom nejlepším světle a stoprocentním tříbodovým ziskem zadělaly na výhru Spartaku.

„Jsme obě rády, že máme extraligu úspěšně za sebou, protože obě dvě se lépe cítíme na antuce než v hale na tvrdém povrchu, “ oddychla si mladší z úspěšného páru Lucie Kriegsmannová. Ta tenkrát byla jihlavskou ženskou jedničkou.

Co vás napadlo, když jste se poprvé seznámila s povrchem v hale na Štvanici?

Řekla jsem, že to není nic moc. Když jsem viděla sestavu Mariánských Lázní, tak to bylo ještě horší. Nakonec ale ze všech těch jmen moc strach nešel, zvládly jsme to my i celý tým.

Trenér Kamil Vondráček říkal, že počítá s bodem ze čtyřhry a věří Ivetě Gerlové. O vás nemluvil, nakoplo vás to?

(smích) Upřímně. Ani já jsem si nemyslela, že vyhraju. Naštěstí Wienerová je taky antukářka a s halou měla ještě větší problémy.

Zkuste popsat zápas se slovenskou soupeřkou vaší optikou.

První set byl v pohodě, celkem lehce jsem ho vyhrála. Pomohlo mi, že jsem se brzy dostala do vedení. Ten druhý však byl těžší. Dostávaly jsme se více do výměn a občas také obě chybovaly.

V závěru jste se mohla spolehnout na servis. To je v hale důležité, cítila jste výhodu?

Závěr už jsem dohrávala v pohodě. Servis mi pomohl, ale stejně důležité bylo, že se mi dařilo z forhendu. Naštěstí soupeřka nehrála moc rychle, takže jsem si mohla diktovat hru.

Větší drama přinesla čtyřhra. Vy jste šly ve druhém setu celkem bez problémů za vítězstvím. Proč jste ale musely rozhodnout až v rozhodujícím třetím?

Tenhle debl (proti páru Paštiková, Wienerová – pozn. autora) byl pro nás opravdu nejtěžší zápas letošní extraligy. Paštiková debla hodně dobře umí. My jsme ve druhém setu za stavu 4:2 polevili a hlavně ona toho využila. Sama uhrála snad osm fiftýnů v řadě. Do třetího setu jsme ale zase vstoupili aktivně. Snažily jsme se hrát hlavně přes Slovenku a vycházelo nám to.

Dovedete si představit, co by se stalo, kdybyste zápas s Mariánskými Lázněmi prohráli?

To snad ani nechci. My všichni jsme spokojení, tenhle dnešní zápas (včerejší – pozn. autora) proti Miltenu jsme už rozhodně hrát nechtěli.

Definitivně pro vás skončila sezona. Co bude dál?

Tak trochu volno.

Co znamená tak trochu volno?

(smích) Že na chvíli zahodím raketu. Kolotoč v novém roce pro mě začne asi druhý týden v lednu. Program ještě nevím, musíme se na něm teprve domluvit.