„Z důvodů časové vytíženosti v zaměstnání je pro mě trénování v Náměšti výhodnější,“ podotkl Záboj.

Právě v důsledku zaneprázdnění se před rokem vzdal funkce hlavního trenéra ve Velké Bíteši a přepustil své místo asistentu Liboru Bednářovi s tím, že si prohodí pozice. V létě pak měl skončit nadobro.

Jenomže podzimní rozjezd se Bíteši vůbec nepovedl a po čtyřech odehraných kolech měla na kontě nula bodů. A Záboj byl zpět.

„Tehdy jsme se dohodli jenom na výpomoci do konce podzimu,“ vysvětluje Záboj, pod kterým Spartak ve zbylých zápasech získal čtrnáct bodů.

Nyní bude mít za úkol probudit jednoho z tápajících favoritů I. A třídy – skupiny B. Náměšť-Vícenice bojovali minulou sezonu neúspěšně o postup s Novou Vsí.

Přitom celek z Třebíčska je z hlediska kvality kádru a zázemí na nejvyšší krajskou soutěž připraven, ale dosavadní výsledky a až sedmé místo s dvanáctibodovou ztrátou na vedoucí Čáslavice-Sádek jsou velkým zklamáním.

„To ale v současné době nehodlám hodnotit. Samozřejmě mi vedení nebude v takovéhle situaci dávat za úkol postup. Spíš se pokusím zapracovat nadějné dorostence a popřípadě oživit kádr zvenčí. Během podzimu měl tým problémy především s nízkým počtem hráčů a do zápasů tak musel zasáhnout i tehdejší trenér Tomáš Franěk,“ vysvětluje Záboj.

Spoustu věcí ale bude s vedením teprve řešit. „Přiznám se, že ještě přesně nevím, do čeho jdu,“ uzavřel Záboj.