„V podstatě je vše domluvené,“ potvrdil sedmadvacetiletý Simr, který do týmu nováčka soutěže zamířil na začátku sezony na hostování.

„V Jihlavě je plno kvalitních útočníků a já jsem si na Sezimovo Ústí zvykl. Je tu dobrá parta, výsledkově se nám daří a zázemí klubu funguje, jak má,“ pochvaluje si odchovanec brněnského fotbalu.

Sezimovu Ústí patří ve druhé lize deváté místo. Žádný z prvních čtyř celků soutěže ho neporazil. Včetně Jihlavy, která na půdě nováčka prohrála.

„Když to vezmu s nadsázkou, tak ztrácíme pět bodů na postupovou příčku,“ konstatuje Simr.

Ten se během podzimu trefil pouze ve dvou případech, navíc několikrát naskakoval na hřiště až jako náhradník. „Je to daň za to, že hrajeme na jednoho útočníka. Vepředu je Lukáš Mach, kterému se střelecky daří víc,“ uznává.

Zpět do Jihlavy ho to ale netáhne. Ani přesto, že v ní už během podzimu skončil trenér Luboš Urban, který Simra z kádru vyřadil. „Za ty dva roky jsem si s panem Urbanem užil svoje. Ale i když tam už není, tak je tam stále hodně útočníků a dá se možná předpokládat, že dopředu ještě někoho seženou,“ myslí si.

S novým koučem FC Vysočina Josefem Vrzáčkem už prý hovořil. „Zajímal se co a jak, ale o mém návratu jsme se nebavili,“ tvrdí.

Jihlavu prý Simr stále považuje za jasného aspiranta na postup do nejvyšší soutěže. „Co se týče zázemí, kvality kádru, tak je, snad jen s Duklou, jednoznačný aspirant na postup,“ myslí si.

Sám Simr ještě v to, že si zahraje první ligu, stále doufá.

„Kdo by si ji zahrát nechtěl, ale je to těžké. Hráčů je hodně, klubů v první lize málo,“ usmívá se.