Spokojenost s výhradami. Tak hodnotí trenér HFK Třebíč Petr Vašíček dosavadní vystoupení svého týmu v divizní skupině D. Horáci jsou po podzimu na třetím místě tabulky s pouhou dvoubodovou ztrátou na vedoucí Vyškov.

Trenére, jak byste hodnotil vystoupení HFK v podzimní části divize?

Z hlediska postavení v tabulce to určitě není špatné. Už vloni byla Třebíč po podzimu třetí, ale s takovou ztrátou na vedoucí tým, která téměř vylučovala bojovat o postup. Letos je soutěž tak vyrovnaná, že sedmadvacet bodů nám umožňje se o postup reálně prát. To je takové plus, že jsme si udrželi minimální bodový odstup od postupové příčky.

Hovoříte o plusu, určitě tedy bude následovat nějaké minus.

Ke spokojenosti mi chybí šest bodů. Ve dvou domácích zápasech jsme zbytečně remizovali s Vyškovem a Vrchovinou, když jsme neproměnili řadu šancí. A ztratili jsme dvougólový náskok v Tasovicích. Tyto ztráty mě hodně mrzí.

Za šestnáct kol jste prohráli jen jednou, dostali jste nejméně branek. Na druhou stranu jste ale devětkrát remizovali a dali pouhých dvacet branek. Byla útočná fáze vaší největší slabinou?

Jak se to vezme. My jsme si šance dokázali vytvořit, ale chyběl nám poslední krok v šestnáctce. Přestože jsme se hodně snažili získat nějakého koncového útočníka, nějakého důrazného hráče, který by tam vlétl a rozhodoval, dlouho se nám to nedařilo. Poté jsme získali Pacáka, který se po čtyřech zápasech bohužel do konce podzimu zranil. S ním jsme získali tři výhry a jednu remízu. Kdyby pokračoval, jsem přesvědčen, že bychom některé remízové zápasy vyhráli.

Na podzim se vám dařilo i v Českém poháru. Jak jste si užíval jízdu touto soutěží?

Já osobně pohár nemám moc rád. Nejsme ligové mužstvo, které si může dovolit hrát systémem středa – neděle – středa. V prvním kole jsme měli regionálního rivala, derby s Velkým Meziříčím chceme vždy vyhrát. Poté jsme narazili na Znojmo. S ním jsem věřil, že můžeme uspět. Umíme na ně zahrát, hráváme s nimi pravidelně. Ve třetím kole přišla taková odměna v podobě utkání proti Teplicím. Povedlo se nám do Třebíče přivést ligové mužstvo a s tím můžeme být spokojení.

Nyní už se blíží začátek zimní přípravy. Jaká bude? A jaký se k ní sejde kádr?

Začínáme dvanáctého ledna. Pokud jde o hráče, nejdříve musíme vyřešit hráče na hostování, měli jsme takto zde dva útočníky. Martin Sehnal se vrací do Blanska a o jeho služby už usilovat nebudeme. Slibovali jsme si od něj víc. Také Aleš Pacák se vrací do mateřského oddílu. O něj zájem máme, také Aleš by za určitých okolností u nás rád pokračoval. Ale jeho prvořadým cílem je zkusit zabojovat o angažmá ve druhé lize. Pokud by mu to nevyšlo, zřejmě by působil u nás. Naopak máme některé hráče vytipované. Jednalo by se opět o formu hostování, ale zatím je vše ve stavu jednání, takže nemá cenu něco bližšího komentovat.

Už jste to naznačil hned v první odpovědi, přesto: S jakým cílem půjdete do jarních odvet?

Určitě budeme chtít bojovat o postup. Při vyrovnanosti soutěže ale o první místo může hrát až osm týmů. My se o to chceme porvat také. Respektuji fakt, že v Třebíči bývalo jaro vždy o něco horší. Ale jednou to musíme zlomit. Jinou otázkou je ekonomická stránka případného postupu, to by si muselo rozmyslet vedení. Víme všichni dobře, že v posledních dvou letech vítěz soutěže nepostoupil. Já však udělám vše pro to, abychom skončili první.

Vím, že jste trenér, ne ekonom, ale s MSFL máte zkušenost z Blanska. O kolik je tato soutěž finančně náročnější než divize?

Blansko je, řekl bych, provinčnější klub než Třebíč. A mohu říci, že MSFL není určitě finančně náročnější než divize. Tam je otázka jiná – kvalita soutěže. MSFL je o hodně kvalitnější. To znamená, že bychom museli sehnat nové hráče. Ti pochopitelně nepřijdou zadarmo, takže prvotní náklady na vstup do MSFL by byly určitě vyšší. To je asi největší problém postupu. Po zhruba roční stabilizaci kádru, kdy jsou výdaje vyšší, už není MSFL výrazně náročnější než divize.