Víkendové fotbalové přípravy nabídly spoustu zajímavých výsledků. Dobronín se v desetigólové přestřelce rozešel smírně s Kouty. Rantířov a Třešť naopak v koncovce strádaly. Konfrontace dorostenců FC Vysočina se dvěma slovenskými celky vyšla lépe Trnavě a Bratislavě.

DOBRONÍN – KOUTY 5:5

S góly se roztrhl pytel už na začátku. Dobronín přežil úvodní nápor a ve 20. minutě vedl 3:0. „Ale pak se kluci uspokojili a do půlky jsme dostali dvě branky,“ zlobí se kouč Dobronína Radek Šerý.

To Kouty nakoplo a po změně stran dokonaly obrat. „A do konce zápasu jsme museli dotahovat,“ říká Šerý, kterého potěšila střelecká potence dua Smejkal, Záškoda. „Oběma se to utkání vyvedlo, a zejména Smejkalovi, který byl u všech gólů. Ale kromě pozitiv se tam samozřejmě najdou i negativa. Spousta gólů padla po hrozných hrubkách,“ dodává dobornínský trenér.

Góly: Smejkal 3, Záškoda 2. Poločas 3:2. Dobronín: Chvátal – Skořepa, Krejčí, Štefko, Laňka – Vaněk, Smejkal, L. Sedláček, Klenovský – M. Sedláček, Záškoda (střídali: Petruš, Forman, Hanus).

RANTÍŘOV – VĚŽNICE 1:0

V utkání solidní úrovně se zrodilo mnoho šancí, ale gól padl pouze jeden, a to díky rantířovskému Čurdovi. „V první půlce jsme měli asi čtyři další vyložené šance, ale nic se nedalo. Ovšem i soupeř měl dvě solidní,“ doplňuje trenér Rantířova Gustav Cabúk.

Ve druhé půlce se takřka nic nezměnilo. Opět spousta gólovek, ale chladnokrevný už nebyl nikdo. „I když jsme prostřídali více hráčů, tak jsme se do šancí pořád dostávali, ale ta koncovka mě zklamala. Co se týče přístupu, tak to jsem naopak spokojený – kluci makali nadoraz,“ dodává.

Gól: Čurda. Poločas 1:0. Rantířov: Šereda – Kovačík (46. Smrčka), Hájek (46. Horáček), Čurda, Karol – Kubík (46. Brož), Živný (46. Vaňkát), Vlček (46. Kavka), D. Cabúk – Vacek (46. Grundza), Oberreiter (46. Pecha).

TURNAJ V PELHŘIMOVĚ

TŘEŠŤ – NOVÝ RYCHNOV 1:0

Proti soupeři z pelhřimovského okresního přeboru se v úvodu Třešť trápila. „Na začátku jsme ztráceli hodně balonů a soupeř se dostával do dobrých příležitostí, ale ty šance nevyužil,“ nastiňuje trenér Třeště Petr Jelínek, jehož tým hned tu první proměnil. Chalupský po přihrávce Krječího prostřelil z malého vápna hostujícího brankáře.

Druhá půlka už byla vyloženě třešťskou záležitostí, jenže převahu nikdo korunovat nedokázal. „Převahu jsme měli velikou, ale byl to festival zahozených šancí,“ uzavírá kouč.

Gól: 20. Chalupský. Poločas 1:0. Třešť: Bachman – M. Svoboda, Procházka, Kodys, Veselý – Krejčí, Trnka, Rejcha (46. Tausch), Hron – Guttwald, Chalupský.

STARŠÍ DOROST

TRNAVA – JIHLAVA 2:0

Jihlavský výběr v první konfrontaci se slovenským fotbalem tvrdě narazil. A to na technicky a agresivně hrající Trnavu, která Vysočinu přehrála a zaslouženě vyhrála. „Zápas se hrál v rychlém tempu a hráči Spartaku byli důraznější a disponovali lepší individuální technikou. Alespoň jsme po výhrách nad Zlínem a Budějovicemi spadli zase trochu na zem,“ komentuje kouč hostů Pavel Procházka.

Poločas 1:0. Jihlava: Kotnour (30. Malinkovič) – Vokoun, Turek, Beránek, Tvrdý – Brabec, Hráček, Vodáček, Kliment – J. Kučera, Masopust. (střídali: D. Procházka, Bialek, Šuta, Cipruš).

SLOVAN BRATISLAVA – JIHLAVA 3:1

Všechny góly padaly na konci prvního a začátku druhého poločasu. Slovan se dostal do vedení, Šuta hned po změně stran vyrovnal, ale v téže minutě Bratislava udeřila podruhé a po hodině hry přidala ještě třetí branku. „Sehráli jsme určitě kvalitnější duel než proti Trnavě, ale soupeř využíval hrubé chyby v defenzivě a my naopak tři vyložené šance ve druhé půlce nevyužili,“ hodnotí kouč Jihlavy Pavel Procházka.

Gól: 52. Šuta. Poločas 1:0. Jihlava: Malinkovič – Cipruš, Turek, Beránek, Tvrdý – Vokoun, Hráček, Vodáček, Kliment – J. Kučera, Masopust. (střídali: D. Procházka, Bialek, Šuta, Brabec).

MLADŠÍ DOROST

TRNAVA – JIHLAVA 0:2

První utkání na Slovensku se mladíkům povedlo po všech stránkách. „Dařila se nám kombinace, a to, na co jsme ty kluky připravovali, splnili. Z naší strany to bylo velmi povedené utkání,“ těší jihlavského trenéra Romana Kučeru.

Góly: Svoboda, Hověz. Poločas 0:1. Jihlava: Votava - Dvořáček (55. Vařejka), Pedro, Rozmahel (62. Kriegsmann), Valík - Hošek (55. Veselský), Sychra (62. Melecha), Polanský (41. Demeter), Svoboda - Hověz (62. Prokop), Kelbler (41. Klusák).

SLOVAN BRATISLAVA - JIHLAVA 2:1

„Od začátku dostali šanci hráči ročníku 95, a z naší strany byly v první půlce okénka v obraně, a soupeř to potrestal, dal dva zbytečné góly,“ nastiňuje jihlavský trenér Kučera.

Jeho tým se nevzdal a ve druhé půlce a po gólu Hověze zadělal na drama. „Soupeř byl pořád nebezpečný, ale my se vrátili do zápasu, měli více ze hry, tlak, a Polanskému zřejmě neuznali gól. Vyrovnat se nám nepovedlo, ale co se týče kvality, tak ve druhé půlce to snese nejpřesnější kritéria,“ tvrdí kouč. „Obě utkání pro nás byla dobrá konfrontace,“ dodává.

Gól: Hověz. Poločas 2:0. Jihlava: Votava - Valík, Doucha, Kriegsmann (41. Rozmahel), Melecha - Veselský (41. Hošek), Sychra (41. Pedro), P. Demeter, Vařejka (41. Polanský) - Prokop (41. Hověz), Klusák (41. Kelbler).