Má to být příprava na jarní část soutěže, kterou chce Velké Meziříčí vyhrát. Zatím to tak ovšem nevypadá. Fotbalový tým trenéra Milana Volfa v přátelských zápasech tápe. Všechna tři dosavadní utkání prohrál a nevstřelil ani branku. Navíc se jednalo o soupeře z nižších soutěží.

„Nedokážeme se prosadit v koncovce. Popravdě z toho začínám být nervózní. Na druhou stranu je lepší, když se nedaří teď, než aby tomu tak bylo v mistrovských zápasech,“ řekl trenér Volf.

Jeho svěřenci začali přípravu prohrou 0:2 s Bystřicí nad Pernštejnem, poté nestačili na lídra jihomoravského krajského přeboru z Bohunic (0:1) a naposledy prohráli 0:3 s Jeseníkem, předposledním celkem olomouckého krajského přeboru.

„Troufnu si ale říct, že jsme všechny tyhle týmy fotbalově přehráli, jenom se nám nedařilo v koncovce. Ono je někdy složité hrát proti mužstvu z nižší soutěže, které se na vás chce vytáhnout a vydá se,“ podotkl velkomeziříčský kouč.

V nejbližších dnech se chystá zaměřit právě na koncovku. „Stále máme čas, doposud jsme se věnovali jiným věcem. Především nabírání fyzické kondice,“ vysvětlil Volf.

Jednou z příčin předešlých výsledkových neúspěchů by mohl být i fakt, že Velké Meziříčí nenastoupilo ani jednou kompletní. „To bych ale netvrdil. Celkově jsme předváděli hezkou hru,“ tvrdí trenér.

K dispozici stále ještě nemá útočníka Jiřího Jaroše a obránce Michala Poláka.

„Jaroš by se měl v nejbližší době zapojit do tréninku. Horší je to u Poláka, který má problémy s kotníkem a podstoupil chirurgický zákrok. Jinak jsme kompletní,“ podotkl Volf, který ještě před startem přípravy vyhlásil úmysl pokusit se na jaře atakovat nejvyšší divizní příčky. Navíc bez doplňování kádru zvenčí.

„To samozřejmě stále platí,“ ujistil.