V jejím dresu se totiž ve víkendové přípravě proti Koutům představili obránci Michal Kadlec a Lubomír Slavík. Bývalí spoluhráči z Jihlavy by měli přijít na hostování právě z FC Vysočina.

„V obou případech to ještě není dotažené, ale jaro by měli odehrát tady,“ potvrdil kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

Čtyřiatřicetiletý Kadlec naposledy působil v divizním Žďáře, kam odešel po loňské „čistce“ tehdejšího trenéra FC Vysočina Luboše Urbana. Ve žďárském týmu má stále platné hostování do konce této sezony, ovšem už s předstihem se s koučem Petrem Nedvědem dohodl na ukončení spolupráce.

„Musíme tak jednat se Žďárem,“ podotkl Kovačík. Ze strany FC Žďas se neočekává, že by Kadlecovi v angažmá ve Staré Říši bránil.

„Pokud se najde tým, ve kterém bude chtít Michal působit, domluvíme se,“ prohlásil nedávno Nedvěd.

Lubomír Slavík naposledy působil v Rakousku a jeho příchodu by také nic nemělo bránit. „Situaci okolo něj sondujeme už delší dobu. Když ukončil své poslední angažmá, sešli jsme se a domluvili se,“ prozradil trenér Staré Říše.

Kadlec se Slavíkem vedle sebe naposledy nastupovali v jihlavském dresu před více než sedmi lety. Tehdy Slavík druholigový kádr opustil. Kadlec naopak nadále platil za nepostradatelný pilíř sestavy a o dva roky později se výrazně podílel na historickém postupu FC Vysočina do první ligy. V ní odehrál 29 zápasů. Jeho druholigová bilance činí úctyhodných 221 zápasů, ve kterých z pozice stopera zaznamenal třináct branek.

Kadlecův i Slavíkův premiérový start za Starou Říši si kouč Kovačík po výhře 4:0 nad Kouty pochvaloval. „Vzhledem k tomu, že oba v zimě pravidelně zatím moc netrénovali, mě jejich výkon mile překvapil,“ podotkl trenér Staré Říše, který tak v kádru má už pět fotbalistů se zkušenostmi z české nejvyšší soutěže. Vedle Kadlece to jsou jeho bývalí spoluhráči z Jihlavy Radek Sláma, Pavel Bartoš, Vladimír Vácha a někdejší útočník Mostu Ali Osumanu.