Neumí to tam. FC Vysočina hrál na půdě Baníku Sokolov ve druhé lize čtyřikrát. V prvních dvou duelech sice importoval po bodu za remízy, v posledních duelech ale vždy inkasoval potupného „bůra“.

Další utkání na západě Čech se hraje zítra. Oba týmy půjdou do utkání v roli vítěze z posledního kola. Zatímco ale Vysočina potvrdila svůj solidní vstup do jarních odvet, Sokolov překvapivou výhrou na půdě béčka Sparty letos poprvé bodoval a prolomil čtyřzápasovou sérii porážek.

Jihlava je v tabulce na druhém místě, Baník dlí na deváté příčce a na Vysočinu ztrácí osm bodů. Svěřenci kouče Radoslava Látala mají naopak jen sedmibodový náskok na první sestupovou příčku.

O tom, jakou je výhra Sokolova na Spartě pro Jihlavu zprávou, nechce trenér Vysočiny Josef Vrzáček spekulovat. „Na utkání v Praze jsem byl a sám jsem před zápasem nevěděl, zda si přát výhru či porážku Sokolova,“ připustil. „V případě porážky by mohli být pod tlakem, anebo více namotivovaní. Nyní mohou být uvolnění, ale také třeba lehkovážnější,“ přemítá.

Že jihlavské hráče nečeká lehký protivník ale nedokazuje jenom nelichotivá bilance, ale také například podzimní zápas. Vysočina dlouho vedla 1:0, když v předposlední minutě Sokolov náhle vyrovnal. Téměř vzápětí však přivál domácím tři body Bača.

Šťastný střelec bude Jihlavě v sobotu chybět. „Zdravotní stav kádru se lepší, s lehkým tréninkem už začali Bača, Mešanovič, Gavrič a Šimonek, problémy má stále Vaculík,“ prozradil trenér. „Na tento zápas ale připraveni ještě nebudou.

Příležitost tak dostane velmi podobná sestava té z minulého kola. „Je to pravděpodobné,“ pousmál se Vrzáček. Ten však může vybírat ze široké škály hráčů. „To už byla strategie mého předchůdce, já ji rovněž vyznávám. Ne, že bychom chtěli do každého zápasu stavět jinou jedenáctku, určitá sehranost je nutná. Ale variabilita sestavy také. Už třeba proto, že máme některé hráče karetně ohrožené,“ vysvětluje kouč Vrzáček, který u prvního ze dvou zmíněných debaklů v Sokolově byl aktivně přítomen. „Ale to už je historie. Z ní se sice můžeme poučit, ale hrajeme jiný zápas, jinou sezonu, budeme se samozřejmě rvát o další vítězství. Na předchozí zápasy už myslet nemůžeme.“