První porážka. Po dvou jarních remízách a dvou výhrách prohráli fotbalisté FC Vysočina na půdě Baníku Sokolov 1:2. Nepodařilo se jim tak snížit náskok vedoucí Dukly ani bodově odskočit žižkovské Viktorce po jejich vzájemné páteční remíze.

Vstup do utkání měli lepší domácí a čtvrt hodiny se hrálo prakticky jen u jihlavské branky. Ale v patnácté minutě vystrašil domácího brankáře Dolejš, jehož střelu Dvořák likvidoval nadvakrát až na brankové čáře.

Tím se hosté dostali k útočnější hře a najednou bylo živo i na druhé polovině hřiště. Šanci měl například Halama, jehož volej skončil těsně nad břevnem. Po půl hodině hry ale udeřilo do Uvarenkovy sítě. Daridův roh prodloužil do branky Podrazký.

Jihlavané ve zbytku prvního poločasu prahli po vyrovnání, kterého ale nedosáhli.

„Do utkání jsme vstoupili pasivně, nebyli jsme schopní se dostat do hry, nebyli jsme vůbec nebezpeční,“ kritizoval po utkání výkon svých svěřenců v úvodu zápasutrenér FC Vysočina Josef Vrzáček.

Rovněž úvod druhého poločasu byl opět v domácí režii. Po deseti minutách hry přihrál Čada po sóle Duchničovi a Sokolov vedl o dvě branky. „Čadu jsme nechali trestuhodně projít třicet metrů středem hřiště,“ popsal druhý gól Vrzáček.

Tato situace hosty zaskočila a domácí začali vzpomínat na předchozí dva příděly, kterými počastovali Jihlavu. Naštěstí pro hosty Javorského střela těsně minula jejich branku, hlavičku Šindeláře zkrotil Uvarenko.

Až jedenáct minut před koncem zakončil přesnou střelou Tecl svůj individuální průnik a dal svému týmu ještě naději. Ve zbylém čase ale jihlavští fotbalisté dokázali vyprodukovat pouze zisk rohových kopů, ze kterých však neudeřilo. „Další velké šance z naší strany po Teclově brance jsme už neměli,“ připustil trenér Vrzáček, kterému se zápas vůbec nehodnotil lehce. „Nepodali jsme takový výkon, abychom mohli uspět. Chyběla nám podpora od krajních hráčů a málo šancí jsme si vytvořili i při kombinacích ve středu hřiště.“

FK BANÍK SOKOLOV - FC VYSOČINA JIHLAVA 2:1

Góly: 30. Podrazký, 55. Duchnič – 79. Tecl. Rozhodčí: Makovička – Štěrba, Pilný. ŽK: Dřížďal, Darida – Krutý, Halama, Tlustý. Diváci: 1316. Poločas: 1:0.

Sokolov: Dvořák – Blažek, Dřížďal, Šindelář, Hanzlík – Darida (88. Šmerda), Čada, Javorský, Vaněček (73. Dittrich) – Podrazký – Duchnič (90. Šilhan).

Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Halama, Šilinger (60. Kosak) – Dolejš, Dort, Karlík (46. Krutý), Görner (74. Kučera), Kopic – Tecl.