Vždy, když se zdá, že už „to“ přišlo, přijde další výpadek. Po nedávné výhře ve Znojmě přišla další lekce v Sokolově.

V Jihlavě si s nepříznivou bilancí stále lámou hlavu. „Našimi výkony venku se hodně zabýváme,“ potvrdil i trenér Josef Vrzáček. „Na hřištích soupeřů se nám nedaří, jsme zde poloviční a nevěříme si. Už bychom venku konečně potřebovali předvést kvalitní výkon i s tříbodovým koncem. Na jaře se nám to dosud nepodařilo,“ uvedl kouč pro klubový web.

Záložník Petr Dolejš na otázku Deníku také mohl jenom pokrčit rameny. „Nevíme, čím to je, že body z venku nevozíme. Doma hrajeme hru, na kterou se dá dívat. Venku nejsme ani poloviční,“ povzdechl si.

Před dvěma týdny Jihlavané vstřelili ve Znojmě první branku a dokázali utkání dovést do zdárného konce. Rovněž v Sokolově se mohl podobný scénář zopakovat. V patnácté minutě měli hosté velkou šanci. „Radek Görner šel sám na gólmana a bohužel to neproměnil,“ popsal situaci Dolejš. „To ale neznamená, že by tím pro nás zápas skončil, měli jsme ještě spoustu času. My bohužel dostáváme laciné góly, navíc druhá branka byla zřejmě z ofsajdu. Na to se ale vymlouvat nemůžeme.“

Vysočině přitom v boji o postup do nejvyšší soutěže nahrávají výsledky ostatních rivalů. Jihlava mohla v případě výhry v Sokolově odskočit sousedům v tabulce na tři body a navíc stáhnout ztrátu na vedoucí Duklu. A dostat i lídra pod tlak. „Nejvíce nás však mrzí, že jsme nevyhráli. My se nesoustředíme na Duklu nebo Viktorku, musíme vyhrávat své zápasy. Bez toho to nepůjde, ztrátami se sami dostáváme pod tlak,“ uvedl Dolejš, který tuší, že další domácí zápas bude opět nesmírně psychicky náročný.

„Teď prostě musíme porazit Zlín, který dal posledně pět branek Spartě. Situace v tabulce je tak vyrovnaná, že osmý Sokolov na nás ztrácí jenom pět bodů,“ uvědomuje si zkušený záložník.