Mužstvo s druhým nejhorším útokem v soutěži posílil na půlroční hostování čtyřiatřicetiletý Petr Faldyna. Muž, který na podzim patřil do kádru prvoligové slovenské Senice, ale je kmenovým hráčem Jihlavy. Levonohý útočník odehrál 24 zápasů v naší nejvyšší soutěži a 249 utkání ve druhé lize, ve kterých vstřelil úctyhodných 93 branek. Odchovanec fotbalu ve Frýdlantu nad Ostravicí má za sebou v novém působišti první dva zápasy. Gólově se ovšem ještě neprosadil. Při své premiéře byli proti obránci a brankář Vrchoviny. Nyní se netrefil ani do sítě Tasovic, se kterými Uherský Brod překvapivě prohrál.

Jaká je z vašeho pohledu úroveň divize?

Je to strašně bojovné, nikdo vám nedá zadarmo ani metr. Zatím se v divizi pořád ještě rozkoukávám. Uvidíme. Doufám, že to bude jenom lepší a lepší. Dva zápasy bez gólu, to zatím není moc dobrá vizitka.

V Uherském Brodě bojujete o záchranu. Kdy jste naposled ve vaší kariéře hrál o sestup?

Myslím, že o záchranu jsem ještě nikdy nehrál.

O kolik je složitější, jít do každého zápasu s tím, že musíte bodovat?

My víme, na čem jsme. Trenér nám nemusí nic připomínat ani nás nijak burcovat. Sice nám to připomíná, ale my musíme v naší situaci bodovat každý zápas. Zatím se to bohužel nedaří.

Fotbalistů, kteří mají za sebou starty v první lize, v divizi zase tolik neběhá, a vaše jméno je fotbalově hodně známé. Je pro vás složitější, že si na vás soupeři dávají větší pozor?

To je normální v každé soutěži, že si na vás obránci dávají větší pozor, ale tady obzvlášť. Doufám, že je to za chvilku přejde. Zatím jsem se ale neprosadil a žádné terno to z mojí strany není.

Vy jste hrál téměř celou kariéru na profesionální úrovni. Teď hrajete mezi amatéry. Jaký největší rozdíl cítíte?

Já jsem hrál hlavně jenom fotbal, na nic jiného jsem se nesoustředil. Tady je vidět, že u kluků je na prvním místě práce, které se všechno podřizuje.

Vy sám už máte nějaké zaměstnání?

Pořád si ještě něco sháním.

Fotbal už tedy vaším zaměstnáním není. Dá se na tom najít něco pozitivního?

Pozitivního… Nevím, co bych vám na to odpověděl. V lize se točí větší peníze než v divizi a není na vás takový tlak. Liga je liga, to je bezesporu něco jiného. Tady se hraje hlavně o body.

Vy jste v minulosti řekl, že trenéři Lubomír Blaha a František Komňacký vaši kariéru ovlivnili nejvíc. Byl to pan Blaha, kdo vás přivedl do Uherského Brodu?

Spíš jsem trenéru Blahovi zavolal já, jestli nebudou chtít nějakého útočníka, třeba mě. (směje se) Trenér souhlasil a společně s panem Hamšíkem (předseda klubu – pozn. redakce) jsme se domluvili.

Trenér Komňacký vás před více než deseti lety přivedl do tehdejšího Synotu, ale šanci v první lize vám nedal. Nemrzí vás to dodnes?

On mě hlavně vytáhl ze druhé ligy, když jsem hrál ve Frýdku-Místku. Čekal jsem, že šanci dostanu, on se ale v mém případě bohužel rozhodl jinak. To už je ale dvanáct let, to je strašně dávno.

V létě 2008 se o vás ucházelo Slovácko. To zase tak dávno není. Proč jste nakonec do Hradiště nepřestoupil?

Jihlava měla vysoké požadavky a byly tam nějaké problémy s mojí smlouvou. Když to řeknu hodně slušně, můj agent ji zkazil. Napsal nějaký dodatek, za jakých podmínek budu volný, ale neošetřil si to, aby ten dodatek platil. U komise jsem pohořel a musel jsem zůstat v Jihlavě. To byl hlavní důvod, proč jsem do Slovácka nepřišel, i když jsem o to angažmá hodně stál. Už se tam asi nepodívám.

Můžete prozradit, jak se jmenoval váš agent, který vám zkazil přestup?

Klidně to napište. Byl to Hanus. Už mi agenta nedělá.

Myslíte si, že budete pokračovat v Uherském Brodě i na podzim?

To je ještě daleko, tady se hlavně musí zachránit divize. Ale já doufám, že snad jo.

Není žádným tajemstvím, že bydlíte u přítelkyně v Uherském Hradišti. Svatba se nepřipravuje?

Připravuje, připravuje, vypadá to na příští rok. To určitě dejte do novin. (směje se)