Vzestup fotbalistů Pacova tabulkou krajského přeboru pokračuje. Jak by také ne. Mužstvo na jaře ještě neprohrálo, navíc venku je stoprocentní. Po Jaroměřicích dokázalo odvézt body i ze Žirovnice.

„Nemáme tým hvězd, ale povedlo se nám dát do kupy mužstvo, které táhne za jeden provaz a bojuje,“ libuje si trenér Jozef Lehotský, který pro jarní část ušil i nový herné systém s pěti záložníky a jen jedním hrotem. „Vyšel jsem z toho, jaké mám typy hráčů,“ vysvětlil.

ŽIROVNICE – PACOV 0:1

Od vzniku soutěží Vysočiny Žirovnice marně čeká na vítězství nad svým tradičním soupeřem. Tento fakt jako by ji svazoval celý první poločas, hosté byli o poznání lepší. Zejména v první čtvrthodině domácí doslova nevěděli, co hrát. „Soupeř nás rozestavením ani aktivitou nezaskočil, ale naše hra byla prostě špatná. Nebyli jsme schopni si vůbec nahrát. Ztráceli jsme po hrubých chybách míče a dostávali se pod tlak,“ přiznal trenér Leoš Mitas.

Velkou hrozbou pro branku domácích byl hrot Pacova Přibyl, který se tlačil do střelby a navíc byl velmi důsledný při napadání. Ve 4. minutě se mu to málem vyplatilo. Basík do něj nastřelil míč, ten pak přešel do autu zhruba metr od brankové tyče.

Žirovnice se na chvilku zvedla a v 18. minutě mohla po jediné vydařené akci v prvním poločase skórovat. Pahrovu střelu gólman Plachý jen vyrazil k Dvořákovi, ale jeho dorážku z branky uklidil obránce Stejskal. Pacov pak opět přitlačil. Závar po rohovém kopu ve 36. minutě ještě gólem neskončil, ale následná ztráta míče v poli už změnu skóre přivodila. Velice aktivní Šlechta našel centrem Přibyla, který neměl s přesnou hlavičkou nejmenší problémy.

Po přestávce to chvíli vypadalo, že se karta otočí. Do šance se přes dva obránce prodíral T. Houška, pak pálil nad Moravec, nebezpečně si rovnal míč na nohu Pahr. „Na chvilku jsme skutečně přidali, ale bohužel jsme u této hry nedokázali zůstat a zbytek zápasu byl z naší strany spíše křečí,“ svěřil se kouč domácích Leoš Mitas a dodal: „Dokud se do podzimní formy nedostane naše záložní řada, moc šancí na nějaké přehrávání soupeře nemáme.“

Pacov hrál ve druhém poločase, co potřeboval. Nikam se nehnal, zodpovědně bránil, občas vyrazil do brejku. „Druhá půle byla už herně horší, ale to se nedá nic dělat. Důležité je, že jsme výsledek uhájili,“ zmínil podstatné Jozef Lehotský. Toho může těšit také fakt, že oprávněnost vítězství jeho týmu uznal i Leoš Mitas: „Nezasloužili jsme si ani bod. Snad více než výsledek mě mrzí hra, jakou jsme předvedli.“

Gól: 36. Přibyl. Rozhodčí: Kaštánek. Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Žirovnice: Basík – Časta (70. Blažek), Charousek, Kuš, P. Houška – Staněk (62. Pokorný), T. Houška, Dýnek (80. Holec), Moravec – Pahr, Dvořák. Pacov: Plachý – Stejskal, Koller, Kerouš, Kokeš – Váňa, Maršík, Hrobský (86. Miskai), Zíka, Šlechta (58. Jakub Vlach) – Přibyl (82. L. Rybčák). Nejlepší hráči: P. Houška – Přibyl, Šlechta.