Rovná polovina zápasů 20. kola divize D skončila remízou. Na tom by nebylo zase až tak nic divného, jenže všechny z nich po remíze 1:1. V každé z nich potom měli prsty fotbalisté z vysočinských týmů. A tohle se rozhodně nestává často.

Jen tak mimochodem: Vrchovina, Třebíč a Žďár si připsaly do kolonky remíz výsledek 1:1 ve stávající sezoně už potřetí.

TŘEBÍČ – DALŠÍ ZTRÁTA

Úrodu výsledků 1:1 zahájili už v sobotu hráči Horáckého fotbalového klubu. Ti z něj měli asi nejmenší radost. Sice se dočkali ve třetím zápase prvního jarního bodu, ale pomýšleli výše. Start je nezastihl zrovna v nejlepším rozpoložení, přitom los k nim byl celkem nakloněný. Všichni protivníci se nacházeli (a nacházejí) v tabulce pod nimi.

„Musíme být trpěliví a sérii zlomit. Úspěch by nás mohl nakopnout k nějaké vítězné sérii,“ vytrvale opakuje svým svěřencům Petr Vašíček.

Nelze však přehlédnout, že Třebíč tentokrát fotbalově tahala za kratší konec. Desátá plichta v sezoně tak může mít svou cenu.

PELHŘIMOV – CHYBĚLO ŠTĚSTÍ

Také tým Jána Kubíka v novém kalendářním roce poprvé neprohrál. I pro něj však má, trochu překvapivě, hořkou příchuť. Ze hřiště Hodonína se body nevozí často a Pelhřimovští by i ten jediný před zápasem zřejmě brali všemi deseti, jenže zápas pocity leckdy změní.

A to byl i tento případ. „Za remízu jsem rád, ale tentokrát jsme si mohli odvézt body i tři. Vedli jsme, měli jsme i další šance, ale poslední dobou nám štěstí trochu chybí,“ posteskl si Kubík.

ŽĎÁR – SPRAVEDLIVÁ DĚLBA

Fotbalisté Žďáru se v probíhající sezoně dočkali remízy 1:1 už potřetí. Na lídra divize D se chtěli vytáhnout, ale silný vítr směroval duel k dělbě bodů. Přesto padly dva góly, oba v závěrečné fázi.

Vyškov se dostal do vedení, než si však domácí stačili uvědomit, že prohrávají, tak vyrovnali.

„Vyhrát jsme chtěli, ale vzhledem k vývoji zápasu bod bereme,“ nechal se slyšet trenér Petr Nedvěd.

VRCHOVINA – SPOKOJENOST

Ze zisku bodu měli největší radost v Novém Městě na Moravě. „Byl to typický remízový zápas, ve kterém tolik šancí nebylo. V podstatě oba týmy vstřelily laciný gól. Tasovice jsou doma velmi nebezpečné, už z toho důvodu jsem s remízou spokojený,“ pochvaloval si trenér Richard Zeman.

Ocenil i výkon defenzivních řad, která i tentokrát působila kompaktním dojmem. „Až na tu jednu situaci pracovala velmi dobře. Zejména Aleš Burian podal výborný výkon.“