Měla to být jasná záležitost. Velká Bíteš na jaře ještě nebodovala, suverénní Polná neztratila body ve čtrnácti zápasech v řadě. Všechno ale nakonec bylo jinak. Domácí Spartak dokázal remizovat se Slavojem 1:1 a mohl i vyhrát!

„Byli jsme důraznější, tvrdší v osobních soubojích a měli víc šancí. Remíza je ztrátou,“ prohlásil kouč Velké Bíteše Vlastimil Šula.

Polná skutečně měla v silové části zápasu problémy. „Zklamal mě náš přístup a celkově výkon,“ uznal hrající trenér Tomáš Kaplan, kterému spoluhráči nakonec mohou děkovat alespoň za bod. Právě nejlepší kanonýr soutěže se postaral o vyrovnání.

„Bohužel jsme udělali několik chyb za sebou, pak se nedomluvili brankář s obráncem, a Kaplan si už poradil,“ popsal Šula vyrovnávací branku.

Jinak ovšem jeho svěřenci polenského kapitána uhlídali na jedničku. „Zejména Kerber ho vůbec k ničemu nepustil,“ ocenil bítešský kouč práci jednoho ze stoperů.

Domácím pomohl i hrbolatý terén. „To musím uznat. Hřiště u nás je v katastrofálním stavu. Je to spíš hlína. Na druhou stranu to měly obě strany stejné,“ naznal Šula.

Bod s lídrem podle něj jeho tým povzbudí do dalších bojů o záchranu.

„Na rozdíl od jiných si nemyslím, že nemáme nic jistého. Třebíčská juniorka má na nás sice ztrátu osmi bodů, ale může se stát cokoliv,“ zůstává Šula opatrný.

To Polná je úplně někde jinde. I přes ztrátu má na druhou Bystřici v čele soutěže stále náskok jedenácti bodů.

Všichni její pronásledovatelé totiž také zaváhali. „Samozřejmě se prvně díváme sami na sebe, ale vnímáme, že týmy pod námi ztratily,“ řekl Kaplan.