Alespoň bod. I za tuto skromnou odměnu mohli být jihlavští fotbalisté rádi po utkání 22. kola druhé fotbalové ligy. V Čáslavi si ji vysloužili brankou Mešanoviče až v samém závěru duelu.

Jihlava přitom opticky neodehrála až tak špatné utkání. Měla převahu, hrála aktivně, ale její úsilí hodně otupil vedoucí gól domácích. „Chtěli jsme vstřelit první branku, ale naopak jsme snad z první standardky inkasovali,“ zlobilo po utkání trenéra Vysočiny Josefa Vrzáčka.

Hosté chtěli v Čáslavi navázat na své loňské tříbrankové vítězství, ale rozvlnit síť za Bártou se jim dlouho nedařilo. „Málo jsme stříleli ze střední vzdálenosti,“ vytýká svěřencům Vrzáček. Tomu se nelíbil ani výkon krajních hráčů. „Na křídlech se neprosazovali Dolejš, ani Mešanovič,“ mrzelo kouče.

„Bod je málo, jeli jsme tam pro tři body,“ přiznal v rozhovoru pro Deník Karol Karlík. „Začali jsme dobře, první poločas byl z naší strany už povedenější, bohužel jsme dostali zbytečnou branku. Pak už to zase bylo takové nemastné neslané,“ uznává jihlavský středopolař.

Favorit se nakonec alespoň vyrovnání dočkal pět minut před koncem duelu. Dortovu akci zakončil přesnou střelou Mešanovič. „Filip Dort výborně potáhl míč, našel mne volného skoro před prázdnou brankou. Mně stačilo jen trefit bránu. Nakonec se mi to s trochou štěstí podařilo. Čtyři zápasy jsem nedal gól a první zásah jsem moc potřeboval. Doufám, že teď už to bude výrazně lepší,“ uvedl bosenský útočník pro klubový web.

Lepší by to tedy ze strany Vysočiny už rozhodně mělo být. Jihlavští fotbalisté tři kola nevyhráli. A jestliže si mohli po devatenáctém kole oddechnout, že jsou na postupové příčce a mají vše ve svých rukách, po třech nedělích je vše naprosto jinak. Čtvrtá Jihlava ztrácí na druhý Žižkov čtyři body.

A navíc na tým čeká těžká porce zápasů. Po pátečním duelu se Spartou B jedou hráči Vysočiny dvakrát ven – do Kladna a právě na Žižkov. „Musíme to zlomit, dát jakýkoliv gól a ono to pak půjde,“ zůstává optimistický Karlík.

V nejbližším utkání s juniorkou Sparty budou chtít Jihlavané nejen zlomit výsledkovou bídu poslední kol, ale také oplatit Pražanům porážku z podzimu. „Hrajeme doma a musíme je porazit,“ burcuje Karlík. „Musíme našim fanouškům dokázat, že jsme fotbal hrát nezapomněli.“