Ofenzivní podívaná. Zajímavé a pohledné utkání sehráli v pátek večer fotbalisté FC Vysočina s béčkem Sparty. V oboustranně útočně laděném duelu měla lepší střeleckou potenci Jihlava, která soupeře poslala domů s předčasnou velikonoční nadílkou pěti branek.

S triem útočníků v sestavě začali domácí fotbalisté aktivně. Stejně odpověděla i Sparta, takže diváci sledovali útočný fotbal. První šanci měla Sparta, ale nastřelila jen tyč a o chvíli později šli domácí do vedení.

Na Mešanovičovu trefu poté navázal i Tecl a společně pak rozehráli své brankové sólo. „Se Standou si na hřišti rozumíme dobře. Už jsme spolu nastupovali i za trenéra Urbana a dařilo se nám,“ usmíval se po utkání autor dvou branek Muris Mešanovič.

Dvoubrankové poločasové vedení Vysočiny slibovalo možnou pohodovou cestu za tříbodovým cílem, ale Pražané i po přestávce kousali. A dokázali dokonce snížit. „Ale vzápětí jsme po naší chybě dostali třetí branku a bylo po utkání,“ vzdychal na tiskové konferenci hostující kouč Zdeněk Svoboda. „Branky padají po hrubých chybách a Jihlava z nich těžila. My jsme naopak její chyby nepotrestali, a proto vyhrála.“

Uklidňující branku na 3:1 vsítil Mešanovič, poté dovršil hattrick Tecl, který potvrdil svoji vynikající jarní formu. „Mně to tam teď padá a jsem rád, že moje góly týmu pomáhají. Určitě přijde i období, kdy mi to tam tolik padat nebude a potom budou muset branky střílet jiní.“

Zdálo by se, že se Tecl na toto období i těší. Vždyť podle fotbalových zvyklostí mu tříbrankové utkání pořádně odlehčilo v peněžence. „To jsou peníze, které se platí rády. Kdybych platil po každém zápase, budu spokojený,“ odvětil však bezstarostně jihlavský útočník.

Trenér Vrzáček si po výhře nad Spartou mohl pořádně oddechnout. „Pro nás je tato výhra nesmírně cenná, už jsme potřebovali vyhrát a jsme rádi, že to vyšlo.“

Kouči vyšel i tah se zařazením útočníka Mešanoviče více na okraj zálohy než přímo do útoku. „Hrál jsem tam poprvé v životě,“ culil se bosenský hráč. „Ale já jsem tady od toho, abych plnil trenérovy úkoly.“ A splnil je na jedničku. „Dařilo se mu tam,“ vzkázal spoluhráči Tecl.