Jihlava nedala Kladnu šanci. Favoritovi se povedl úvod, dal gól už ve 3. minutě a poté diktoval tempo utkání. Dostal se tak na klíčové druhé místo tabulky před Žižkov. Naopak domácí zůstali na sestupové příčce.

Kladno si přitom na Jihlavu docela věřilo. Po dvou výhrách v řadě bylo na dobré vlně, ale zpražila ho třetí minuta. Dlouhý aut Cihláře propadl až k Mešanovičovi a jeho střelu dopravil zblízka do sítě Brazilec Da Silva.

Domácí pak velmi špatně bránili zejména standardky chlapců z Vysočiny, ale Halama ani Dort v největších šancích mířili špatně. Na druhé straně byl nejblíž k vyrovnání Kabele, po uličce Wojnara však namířil v dost složité pozici kousek vedle.

Po přestávce si Jihlava zkušeně náskok hlídala, Kladno k ničemu nepouštěla a z dalšího rohu udeřila podruhé. Centroval Dort a hlavou krásně trefil Karlík.

Deset minut před koncem vlil do kladenských žil naději Procházka, který vnikl odvážně do vápna a snížil, ale bylo pozdě.

Jihlava navíc mohla v 83. minutě náskok potvrdit, jenže Dort penaltu nařízenou za faul Macháčka poslal jen do břevna. Hosté pak předvedli ještě několik unikátů, jak nedat tutovou šanci (hlavně střídající Šimonek), Kladno zase žádalo penaltu za zákrok Halamy na Samka. Ale skóre se už nezměnilo.

Trenér Vysočiny Josef Vrzáček si vážil rychlé branky v úvodu. „Kladno jsme měli velmi dobře přečtené, což nám hodně pomohlo, protože oni předvádějí aktuálně opravdu hodně dobrý fotbal. Pomohl nám úvodní gól. Druhý jsme přidali paradoxně v situaci, kdy měli domácí více ze hry. Na druhou stranu byl závěr z naší strany zbytečně dramatický. Minimálně jednu ze čtyř šancí jsme proměnit mohli, ale je pravda, že Kladno nás v hektickém závěru pod tlak dostalo. Výhra je přesto zasloužená,“ domnívá se kouč, který zároveň varuje: „První ligy jsme se ale určitě ještě nedotkli.“