V aktuální sezoně fotbalového krajského přeboru se to ještě žádnému brankáři nepovedlo. Karel Neuman vydržel bez inkasované branky 398 minut, tedy více než čtyři zápasy v řadě. Gólman Staré Říše se svými spoluhráči pomaloučku dotahují manko na druhou Bystřici a myslí i výš.

„Máme tým, který nepatří do krajského přeboru, ale minimálně do divize,“ říká odhodlaně. Dvaatřicetiletý brankář, který mimo jiné prošel Českými Budějovicemi, Čáslaví a Jihlavou, je tak prvním mužem ze Staré Říše, který nahlas hovoří o cíli postoupit.

Hráči, kabiny, vyšší soutěž

„Prezident klubu do něj dává nemalé peníze, proč by se tady stavěly kabiny, angažovali hráči s ligovými zkušenostmi. To by nedávalo logiku. Já osobně do vyšší soutěže chci,“ tvrdí Neuman.

Předseda Miroslav Nedvěd i trenér Luděk Kovačík prý ale tlak na hráče nevytvářejí. „Rozhodně neříkají, že musíme jít nahoru,“ popírá zkušený brankář.

Ten na jaře inkasoval pouze tři branky. V úvodním kole v Humpolci dostal dva góly a poté přišla šňůra vychytaných nul, kterou až o uplynulém víkendu ukončil herálecký Marek Fukan, druhý nejlepší střelec soutěže.

Lichotivou sérii ale Neuman nijak neřeší. „Já to sleduji jenom na kase v kabině,“ usmívá se a dodává: „Jednoznačně jsou nejdůležitější body.“

Nuly připisuje i kompaktně fungující obraně. „Defenziva nám funguje velice dobře. Uděláme maximálně jednu chybu za zápas, zatímco ostatní soupeři jich vyrobí daleko víc. Pomáhají nám i zkušenosti. Když teď vezmu poslední utkání s Herálcem, tak jsme se po inkasované brance nesesypali. Po našem vyrovnání se naopak hra soupeře téměř rozpadla a bylo jasné, že vyhrajeme,“ podotýká.

Sám ale moc dobře ví, že těžší zápasy ještě přijdou. „Jedeme do Bystřice, máme doma Polnou, a pokud to zvládneme, můžou se na špici ještě dít věci,“ dodal Neuman.