Konečně! Až v sedmém jarním kole poznali radost z plného bodového zisku fotbalisté HFK Třebíč. Po třech předchozích remízách a prohrách na svém stadionu skolili Tasovice.

Nějaké mohutné oddechnutí si však od trenéra Petra Vašíčka neuslyšíte. „Série to nebyla příjemná, ale na druhou stranu my jsme cítili, že pro zlepšení děláme maximum,“ uvedl třebíčský kouč. „Určité napětí z nás určitě spadlo, ale to stejně neudělá jeden zápas. My to musíme potvrdit ve dvou třech dalších zápasech. Potom mohu říct, že se hráčům zvedá sebevědomí. Dalo by se říci, že jsem v očekávání, jestli výhra na klukách zanechala kladné stopy,“ dodal Vašíček.

Nejbližší zápasy přitom nebudou pro Horáky jednoduché. Už dnes se představí na půdě druhého Vyškova, v sobotu v Brně na Spartě. „V této soutěži se nikdo nemusí nikoho bát. Rozhoduje momentální forma, jak se hráči vyspí, bez debat může každý zdolat každého. Takže jestli hrajete s druhým Vyškovem nebo jedenáctýma Tasovicema, to je téměř jedno,“ nijak nespekuluje Vašíček.

Před dvojím výjezdem na hřiště soupeřů třebíčský trenér nemá žádné konkrétní cíle. „Ale to víte, že každý kouč by chtěl jenom vyhrávat, takže i já bych rád přivezl šest bodů,“ směje se Vašíček a už vážněji pokračuje. „Pro nás je letošní jaro těžké. Máme dva dlouhodobě zraněné hráče, po Vrchovině nám vypadli další dva borci, takže to v současnosti tak zvaně lepíme, je nás tak akorát. Já bych po následujících dvou kolech byl rád, kdybychom se dostali v tabulce pravdy do plusu,“ uzavřel povídání Vašíček.

Třebíč v ní má aktuálně minus tři body. Řečeno jinak, z utkání ve Vyškově a v Brně touží Petr Vašíček importovat minimálně čtyři body.